Ibrahimović gledao meč
0

Reprezentacija Srbije s tri gola slavila protiv Švedske u prijateljskoj utakmici

E. M.
Reprezentacija Srbije slavila je u prijateljskom meču protiv selekcije Švedske rezultatom 3:0, a meč je sa tribina posmatrao legendarni Zlatan Ibrahović koji se danas u švedskoj Solni i službeno oprostio od nogometa.

Selekcija Švedske dobro je otvorila utakmicu, no odbrana Srbije je bila dobro postavljena, a propuštene prilike do 19. minute selekcija Srbije je kaznila preko Milinkokvića-Savića koji je iz teške pozicije glavom loptu poslao uz lijevu stativu za vodstvo od 1:0.

Reprezentativci Švedske su do kraja prvog poluvremena u nekoliko navrata pokušali doći do izjednačenja, ali bezuspješno.

Drugo poluvrijeme donijelo je novu nadu Švedskoj koja je pokušavala doću do gola izjednačenja. Alexander Isak je u 59. minuti nije iskoristio priliku te loptu poslao u gol već u ruke golmana Srbije.

Samo dva minuta poslije Srbija kažnjava Šveđane sa ".0 preko Mitrovića, a Tadić je potvrdio pobjedu postigavši gol u 70. minuti za konačnih 3:0.

Utakmicu je pratilo blizu 50.000 gledalaca.