Prijateljska utakmica
0

Reprezentativci BiH odigrali neriješeno protiv Katara

Sarajevo-x.com
Reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je neriješeno protiv Katara (1:1) u prijateljskoj utakmici igranoj na stadionu Grbavica.

Bh. zmajevi su već u devetoj minuti poveli golom Vedada Ibiševića, uz odličnu asistenciju Edina Džeke. Ibišević je imao odličnu priliku i u 28 minuti, međutim golman Katara je otklonio svaku opasnost.

Sjajne prilike je imao i igrač Wolfsburga Zvjezdan Misimović, no niti jedan njegov šut nije bio dovoljno precizan.

Do izjednačujućeg pogotka Katar je došao u 60 minuti pogotkom iz jedanaesterca.

Već u 64. minuti reprezentativci BiH su imali sjajnu priliku. Iz prekida je šutirao Zvjezdan Misimović, no golman Katara je opet bio siguran.

Izvanredne prilike imali su Mujdža i Zec pred sami kraj utakmice, a šansu da postigne gol za pobjedu propustio je i Medunjanin u 88. minuti.

Rezultat je do kraja utakmice ostao nepromijenjen.

Prijateljsku utakmicu na stadionu Grbavica pratilo je preko 10.000 navijača.