UEFA ne prašta
82

Rijeka žestoko kažnjena zbog nereda u Ljubljani, zabranjena su im i gostovanja

Armadila pravila nerede u Ljubljani (Foto: Matija Habljak/Pixsell)
Evropska nogometna federacija (UEFA) kaznila je hrvatskog viceprvaka Rijeku sa 100.000 eura zbog divljanja Armade u Ljubljani na utakmici Olimpije i Rijeke u play-offu Konferencijske lige.
Ujedno će Rijeka tri iduće evropske utakmice u gostima morati igrati bez svojih navijača.

Rijeka je tada u revanšu, nakon 1:1 na Rujevici, doživjela pravi potop.

Slovenska ekipa je slavila rezultatom 5:0 i nanijela Riječanima najteži evropski poraz u historiji kluba.

Armada je u drugom poluvremenu bakljadom prekinula utakmicu na 20-ak minuta, a neke baklje bile su bačene i prema domaćim tribinama s "običnim" navijačima.

Rijeka će morati i kontaktirati Olimpiju te podmiriti materijalnu štetu jer je u gostujućem sektoru uništeno oko 300 stolica.

S druge strane, Olimpija je zbog sigurnosnih pravila i povika "Cigani, Cigani" kažnjena s 85.000 eura i uvjetnom kaznom zatvaranja stadiona na jednu utakmicu.