44

Roma doživjela šok u 96. minuti i dalje ne zna za pobjedu u novoj sezoni

H. H.
Slavlje Dovbyka nakon gola (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Genoe i Rome remizirali su u 4. kolu Serije A rezultatom 1:1, nakon čega je Vučica i dalje bez pobjede u šampionatu.

Vučica je do vodstva stigla prvim golom skupo plaćenog) 30 miliona eura) pojačanja Artema Dovbyka.

U 37. minuti Ukrajinac se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme usred gužve u šesnaestercu i iz neposredne blizine ubacio je loptu u mrežu za 1:0.

[TWITTER]1835276448774389797[/TWITTER]

Prvobitno je sudija poništio pogodak zbog ofsajda, ali je nakon VAR pregleda odluka poništena i gol je priznat.

Genoa je u nastavku napadala, propustila nekoliko dobrih prilika i kada se činilo da će ostati bez bodova, do izjednačenja je stigla u 96. minuti.

Nakon ubačaja s lijeve strane sjajno je skočio De Winter i glavom poravnao na 1:1, te je tako Romu ostavio bez prve pobjede u sezoni i nakon četiri kola.

Roma će u narednom kolu dočekati Udinese, dok Genoa gostuje Veneziji.