27

Roma u finišu ostala bez pobjede protiv Bilbaa, Ajax deklasirao Bešiktaš

H. H.
Detalji s utakmice između Rome i Athletic Bilbaa (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Rome i Athletic Bilbao remizirali su rezultatom 1:1 u najzanimljivijem susretu 1. kola Evropske lige.

Iako je Vučica vodila golom Dovbyka od 32. minute, španski tim, koji je u Rimu uglavnom bio u podređenom položaju došao je do boda u samom finišu kada je Parades u 85. minuti poravnao na 1:1.

Ajax je na svom terenu ubjedljivo nadigrao Bešiktaš 4:0, a bh. reprezentativac Benjamin Tahirović meč je odgledao s klupe. Strijelci u visokom trijumfu Kopljanika bili su Fitz-Jim, Taylor i dva puta Godts.

Sjajan meč odigrali su Eintracht Francfurt i Viktoria Plzen, a na kraju je bilo 3:3. Domaći su vodili 3:1 do 86. minute, ali Česi su se u finišu uspjeli spasiti poraza.

Konačno, Lyon je na svom terenu savladao prošlosezonskog pobjednika Konferencijske lige ekipu Olympiacosa rezultatom 2:0, a strijelci su bili Cherki i Benhrama.