Debakl u Superkupu
0

Ronaldu prijeti nova kazna: Usred utakmice je vrijeđao saigrače neprimjerenim gestama

E. B.
Nogometaši Al-Hilala su osvojili Superkup Saudijske Arabije pobjedom nad Al-Nassrom rezultatom 4:1, a taj poraz je izuzetno teško pao Cristianu Ronaldu.

Ronaldo je pogodio za vodstvo Al-Nassra u 44. minuti, te je njegova ekipa otišla na poluvrijeme s prednošću.

No, od 55. do 72. minute Al-Hilal je postigao čak četiri gola i stigao do trofeja.

Srbijanci Sergej Milinković-Savić (55. minuta) i Aleksandar Mitrović (63. i 69.) su preokrenuli rezultat na 3:1, a kada je Malcom (72.) postigao četvrti pogodak za Al-Hilal, Ronaldu je "pao mrak na oči".

Najprije je počeo vrijeđati saigrače pokazavši im rukama da "spavaju na terenu", potom je rukama pokazivao da je utakmica gotova, no nije se na tome zaustavio.

U jednom trenutku je počeo rukama asocirati i na vršenje velike nužde, a zbog toga bi mogao biti ponovo kažnjen.

Ovo nije prvi put da Ronaldo pravi vulgarne geste tokom utakmice, a to se ne toleriše u Saudijskoj Arabiji, te bi Portugalac ponovo mogao na prinudni odmor barem jednu utakmicu.