Sramotno
119

Sane divljački udario protivnika i dobio crveni karton, Nijemci izjednačili negativni rekord

N. M.
(Foto: Screenshot)
Nogometaši Njemačke nisu igrali kvalifikacije za Evropsko prvenstvo jer su kao domaćin automatski izborili plasman na isto, a večeras su u prijateljskoj utakmici odmjerili snage s Austrijom u Beču.

Slavila je Austrija s 2:0, a ako je meč imao epitet prijateljskog na terenu to nije baš tako izgledalo zbog ružnog gesta Leroya Sanea.

Njemački nogometaš je zaradio direktan crveni karton u 49. minuti utakmice, kada je divljački udario protivničkog igrača u lice.

Sramotan gest Sanea pogledajte na ovom linku.

Isključen je Sane pri rezultatu 1:0 za Austriju, koje joj je donio Marcel Sabitzer u 29. minuti, a pobjedu domaćina u Beču ovjerio je Christoph Baumgartner u 73. minuti.

Njemačka je ovim porazom izjednačila vlastiti negativni rekord jer joj je on šesti ove godine, a toliko ih je imala i 2018. godine.

Podsjetimo, Austrija je ranije osigurala plasman na Euro kao drugoplasirani tim grupe F u kvalifikacijama.