Liga prvaka
22

Scena kojoj se čudi Evropa: Amaterska greška golmana u 90. minuti donijela pobjedu PSG-u

N. M.
Nogometaši Paris Saint Germaina teškom mukom su sinoć stigli do pobjede na otvaranju nove sezone Lige prvaka, pošto su na domaćem terenu sa 1:0 savladali Gironu.

Dominirali su Sveci na Parku prinčeva svih 90 minuta, ali nisu mogli pronaći put do mreže, a Girona je poklekla na krajnje bolan način i u posljednjim trenucima ostala bez boda na najtežem gostovanju koje će imati u prvoj fazi elitnog takmičenja.

Naime, za pobjedu PSG-a najzaslužniji je golman Girone Paulo Gazzaniga, koji je nevjerovatnim kiksom poklonio gol domaćinu.

Nuno Mendes je u 90. minuti probio po lijevoj strani i centrirao pravo prema Gazzanigi, a golmanu Girone lopta prolazi kroz noge i završava u mreži. Scenu kojoj se čudi nogometna Evropa pogledajte na ovom linku.

Tako je PSG stigao do tri boda, a Gazzaniga je predmet ismijavanja na društvenim mrežama i dugo će se pričati o njegovom kiksu.

Girona u 2. kolu Lige prvaka dočekuje Feyenoord, dok će PSG u goste Arsenalu u velikom derbiju.