Prenio dobru formu
124

Sjajni Demirović blista i u Stuttgartu, postigao je gol i asistenciju u visokoj pobjedi u Kupu

D. P.
Bosanskohercegovački reprezentativac Ermedin Demirović već pokazuje da će biti veliko pojačanje za Stuttgart, a večeras je postigao novi gol uz asistenciju u pobjedi nad Munsterom rezultatom 5:0.
Nakon što je tokom vikenda postigao prvijenac u dresu Stuttgarta u Bundesligi, sada je na red došao duel Kupa Njemačke protiv drugoligaša Munstera. Za Stuttgart tu nije bilo problema jer je slavio rezultatom 5:0 na gostovanju.

Već u sedmoj minuti Angelo Stiller postiže gol za popularne Švabe, a onda je u 15. minuti Ermedin Demirović postigao gol za 2:0. Reprezentativac BiH je glavom rutinski pogodio nakon centaršuta s lijeve strane.

Do odlaska na odmor Demirović je uspio upisati i asistenciju za Pascala Stenzela i sigurno vodstvo od 3:0.

U ranoj fazi drugog dijela trener Stuttgarta Sebastian Hoeness je odlučio izvesti iz igre Demirovića jer više nije bilo potrebe da se troši nakon što je rezultat riješen, a do kraja su još dva gola za goste postigli Nick Woltemade i Atakan Karazor.

Stuttgart je tako prošao u šesnaestinu finala Kupa Njemačke.