1. kolo
60

Sloboda na Tušnju pobjedom protiv Radnika otvorila novu sezonu

(Foto: D. Z./Klix.ba)
Ekipa Slobode pobjedom protiv Radnika rezultatom 2:1 otvorila je novu sezonu u Premijer ligi BiH.

Sloboda je od prve minute ofanzivno krenula prema golu Radnika. Nakon uvodnih nekoliko pokušaja, domaći u 23. minuti dolaze u vodstvo zahvaljujući autogolu koji je postigao Bečelić.

Odmah na drugoj strani Peco je pokušao poravnati rezultat, no nije bio precizan, da bi u 42. minuti gostima zaprijetio Livančić, ali Kozić brani.

U osmoj minuti drugog poluvremena, tačnije u 53. minuti, Samir Bekrić je lijepim udarcem izmamio aplauze domaće publike, ali je njegov šut Kozić odlično odbranio, da bi u 59. minuti Tuzlaci postigli i drugi pogodak. Pršeš je dodao loptu do Amera Bekića, a ovaj pogađa za 2:0 i donosi veliku prednost svojoj ekipi.

Radnik je nakon toga krenuo još ofanzivnije jer nisu imali šta izgubiti, a nadu da u ovom meču mogu nešto napraviti vratio im je Mujagić koji je u 85. minuti postigao autogol.