Remi na Pecari
108

Sloboda protiv Širokog Brijega osvojila prvi bod u novoj sezoni domaćeg šampionata

E. K.
NK Široki Brijeg - FK Sloboda (Foto: NK Široki Brijeg/Facebook)
Nogometaši Širokog Brijega i Slobode su remizirali u petom kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine, bilo je 1:1.

Poveli su Tuzlaci iz prve prave prilike na utakmici, a u vodstvo ih je doveo Aldin Hrvanović u petoj minuti što je bio i rezultat prvog dijela.

Širokobriježani su u nastavku krenuli po izjednačenje rezultata, a do njega su stigli u 70. minuti susreta kada je rezervista Stephen Chinedu postigao gol za izjednačenje rezultata.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata te je susret okončan podjelom bodova, bilo je 1:1 na Pecari.

Široki Brijeg je četvrti na tabeli s osam bodova iz pet odigranih utakmica dok je Sloboda na 11. poziciji na tabeli s jednim osvojenim bodom.

U sljedećem kolu nakon reprezentativne pauze Široki Brijeg će gostovati kod Sloge dok će Sloboda na svom terenu ugostiti Velež.