3

Sloboda u 92. minuti izbjegla poraz protiv Veleža, greške sudija obilježile meč

E. K.
(Foto: A. K./Klix.ba)
Nogometaši Slobode i Veleža su u šestom kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine podijelili bodove, bilo je 1:1.

Jedini pogodak u prvom dijelu je djelo Dine Halilovića koji je pogodio u 32. minuti susreta nakon asistencije Tine Blaža Lauša.

Prava drama je viđena u 45. minuti susreta. Aldin Hrvanović je oboren u kaznenom prostoru od Lauša, a sudija Sabrija Topalović se nije konsultovao s VAR tehnologijom te je odmahnuo rukom.

Opšti utisak je da je Sloboda oštećena za čist jedanaesterac s kojim bi došli do izjednačenja rezultata, a mi zbog nosioca tv prava nismo u mogućnosti prikazati taj detalj.

U nastavku su oba sastava pokušala doći do pogotka, a u tome su uspjeli domaći preko Velizara Janketića koji je pogodio u 92. minuti susreta i donio veliku radost navijačima Slobode.

Očigledno je da je pogodak postignut iz ofsajda što pokazuje i usporeni snimak.

Sporna situacija prilikom izjednačujućeg gola Slobode (Foto: Screenshot)

Velež je trenutno osmi s pet bodova iz pet odigranih utakmica dok je Sloboda 11. na tabeli s dva osvojena boda.

Sloboda će u sljedećem kolu gostovati kod Igmana u Konjicu dok će Velež na svom terenu dočekati dobojsku Slogu.