390

Sarajevo teškim porazom u Trnavi okončalo evropsku avanturu

N. M.
(Foto: T. S./Klix.ba)
Fudbalski klub Sarajevo je okončao svoj ovoljetni nastup u Evropi, pošto je u revanš susretu drugog pretkola Konferencijske lige poražen od Spartaka u Trnavi s 3:0.
Nakon što je prošle sedmice na Koševu bilo 0:0, slovački klub je prošao dalje s ukupnih 3:0 u ovom dvomeču. Na kraju su Bordo tim skupo koštali promašaji u prvom meču, kada je zasigurno morao slaviti na osnovu viđenog na terenu.

Sjajno je i u večerašnju utakmicu ušlo Sarajevo i dominiralo baš kao i na Koševu, ali propustilo je dvije velike šanse u uvodnim minutama.

Već u prvoj minuti je sam na golmana Frelina izašao Renan Oliveira iskosa s desne strane, ali na kraju je otišao previše u desno, potom pokušao povratnom loptom, ali izbili su je domaći.

U 7. minuti vidjeli smo drugu veliku šansu za Sarajevo. Duraković je centrirao iz slobodnjaka s desne strane, Jović bio najviši u skoku, a njegov udarac glavom brani Frelin.

I nakon toga je Sarajevo izgledalo bolje na terenu, ali uslijedio je hladan tuš u 15. minuti. Duriš je iz prve šanse za domaće glavom zatresao mrežu bh. predstavnika i to je 1:0. Očajno je reagovao golman Rockov.

Rockov se nakon toga donekle iskupio odbranom udarca Prochazke, a potom je slovački tim i potpuno preuzeo inicijativu.

Stativa je spasila Sarajevo u 34. minuti nakon silovitog udarca Azanga, ušlo se u mirnu završnicu prvog dijela, ali tišinu je iznenada prekinuo drugi gol Slovaka.

Izbio je u 42. minuti sam Duriš pred golmana Rockova i matirao ga za 2:0.

U drugom poluvremenu je Sarajevo krenulo po čudesan povratak, ali nije ga uspjelo i napraviti. Čataković i Guliashvili su propustili prilike na početku drugog dijela, kada je potpuno kontrolisalo igru.

U 62. minuti Gruzijac ponovo šutira, ali Frelin lagano zaustavlja njegov udarac, a pet minuta poslije kolosalnu šansu propušta Spartak.

Tada je Duriš šutirao sa šest metara i poslao loptu malo pored stative, a tako je propustio priliku da dođe do hat-tricka.

Konačnih 3:0 je postavio Karhan u sudijskoj nadoknadi. Spartak slavi prolazak dalje, a u trećem pretkolu ga najvjerovatnije čeka duel sa Wislom Krakow.

Rezultat i strijelci:

Spartak - Sarajevo 3:0 (Duriš 15', 42', Karhan 90+3')

Utakmica iz minute u minutu:

Kraj utakmice.

90+3' - GOOL! Sada je 3:0 za Spartak. Karhan je pogodio.

90+2' - Julardžija je požutio nakon što je prekinuo kontranapad Spartaka.

90' - Mladi Hamzić je zamijenio Kyeremeha, a gledat ćemo četiri minute nadoknade vremena.

90' - Guliashvili sjajno prolazi po lijevoj strani i centrira, a u posljednji čas ispred Čatakovića interveniše jedan defanzivac Spartaka.

87' - Guliashvilijev udarac iskosa s lijeve strane je izblokiran.

85' - Corryn mijenja Bainovića kod domaćih, a Karhan Prochazku.

85' - Veliki pritisak Sarajeva traje, ali rutinski se brani Spartak i ne dozvoljava prave prilike.

81' - Prizemni udarac Paura sa skoro 30 metara brani Rockov.

79' - Anđušić s desetak metara šutira neprecizno i šalje loptu pored gola.

76' - Curi vrijeme Sarajevu i sada mu je zaista potrebno čudo jer ga samo dva gola spašavaju ispadanja u regularnom toku utakmice.

70' - Nezgodan pokušaj Beganovića uz dosta problema zaustavlja Frelin i odbija loptu u korner. Nakon toga Čataković šutira pored gola.

67' - Velika šansa za Spartak! Sa šest metara Duriš šalje loptu pored gola!

67' - Nova dvostruka izmjena u Bordo timu. Anđušić i Julardžija su zamijenili Oliveiru i Đorđevića.

66' - Paur i Ujalky su zamijenili Azanga i Ahla kod domaćih.

62' - Guliashvili šutira s 20 metara, ali lopta ide pravo u golmana Frelina.

61' - Kontroliše u ovim trenucima Sarajevo igru, ali ne uspijeva kreirati neku ozbiljniju priliku koja bi ga potencijalno vratila u meč.

56' - Čataković je očajno izveo slobodnjak iz idealne pozicije i poslao loptu u naručje golmana Frelina.

54' - Guliashvili je glavom pokušao pronaći Oliveiru nakon ubačaja s lijeve strane, ali poslao je loptu previše unazad i propala je lijepa prilika za Sarajevo.

53' - Mikovič šutira nakon blage konfuzije u odbrani Sarajeva, ali brani to Rockov bez većih problema.

48' - Čataković šutira snažno, ali i neprecizno te šalje loptu preko prečke. Jović je prethodno zaradio žuti karton.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme utakmice. Na pauzi su Kuprešak i Čataković zamijenili Durakovića i Mehmedovića.

Kraj prvog poluvremena u Trnavi. Spartak ima veliku prednost i nadomak je trećeg pretkola.

45' - Zamalo 3:0 za Spartak. Šutirao je Bainović sa 20 metara, a lopta ide tik pored stative.

42' - GOOOL! Sada je već 2:0 za Spartak! Duriš je opet strijelac, a ovaj put je pogodio nakon što je sam izašao pred Rockova.

41'- Mirno je u finišu prvog poluvremena i nema uzbuđenja.

35' - Potpuno je palo Sarajevo nakon primljenog gola i sada izgleda značajno lošije.

34' - Šansa za Spartak! Stativa je spasila Sarajevo nakon što je Azango silovito šutirao sa 20 metara.

28' - Koša je zaustavio solo-prodor agilnog Guliashvilija i zaradio prvi žuti karton na utakmici.

24' - Sada Spartak ima i loptu više u svojim nogama i kontroliše igru nakon postignutog gola.

19' - Imao je Spartak novu šansu, ali Rockov sada dobro brani pokušaj domaćih.

15' - GOOOL! Poveo je Spartak! Šok za Bordo tim. Duriš je iz prve šanse za domaće glavom zatresao mrežu bh. predstavnika i to je 1:0. Očajno je reagovao golman Rockov.

12' - Mnogo bolje na terenu od početka utakmice stoji bh. predstavnik. Spartak je bezopasan.

7' - Nova velika šansa za Sarajevo! Jović je bio sjajan u skoku nakon ubačaja iz slobodnjaka, ali golman Frelin to sjajno brani!

2' - Nakon ubačaja iz kornera je golman Frelin boksovao loptu i tako otklonio opasnost.

1' - Odmah na startu je Sarajevo propustilo veliku šansu preko Oliveire. Krenuo je Brazilac iskosa s desne strane sam prema golu Spartaka, na kraju je pokušao povratnom loptom pronaći nekog od saigrača, ali pogriješio je i sve upropastio.

1' - Počela je utakmica u Trnavi!

20:26 - Nogometaši upravo izlaze na travnjak i uskoro će započeti utakmica.

20:21 - Treba reći i da je trener Spartaka napravio dvije promjene u odnosu na utakmicu s Koševa. U startnoj postavi su sada Alh i Mikovič, umjesto Corryna i Štetine.

Horde zla deset minuta prije početka utakmice (Foto: Klix.ba)

20:16 - Podsjećamo, Sarajevo je dominiralo u prvom meču (0:0) protiv Spartaka na Koševu. Bilo je to prije šest dana, a Bordo tim je promašio brojne velike prilike pred svojim navijačima i propustio osigurati prednost uoči večerašnje utakmice.

20:09 - Na stadionu u Trnavi se nalazi i legendarni engleski sudac Howard Webb, koji će večeras obnašati funkciju kontrolora suđenja. Inače, glavni sudija utakmice bit će Sandi Putros iz Danske, a pomagat će mu Steffen Bramsen i Lars Hummelgaard.

Howard Webb na stadionu u ulozi kontrolora suđenja (Foto: T. S./Klix.ba)

20:06 - Imat će Sarajevo večeras veliku podršku s tribina stadiona u Trnavi, pošto je u slovački gradić stiglo više od 600 pripadnika Hordi zla, najvatrenijih navijača kluba s Koševa.

20:00 - Podsjećamo, u prvom meču na Koševu rezultat je bio 0:0 pa je sve otvoreno uoči večerašnjeg revanša.

19:55 - Treneri Michal Gašparik i Zoran Zekić odabrali su sastave timova za ovaj okršaj.

Spartak: Frelih, Mikovič, Koša, Twardzik, Holik, Bainović, Prochazka, Zeljković, Azango, Duriš i Ahl.

Na klupi su Rusov, Vantruba, Brežnik, Pich, Corryn, Ujlaky, Paur, Trello, Karhan, Bukovsky.

Sarajevo: Rockov, Duraković, Jović, Čelik, Beganović, Mehmedović, Đorđević, Bubanja, Kyeremeh, Guliashvili i Oliveira.

Na klupi su Rogić, Mujkić, Matanović, Čataković, Julardžija, Ristić, Alajmović, Hamzić, Unušić, Anđušić, Kuprešak.

19:50 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na direktan tekstualni prijenos revanš utakmice 2. pretkola Konferencijske lige između Spartaka i Sarajeva.