11

Sramotna odluka engleskog sudije: Da li je moguće da je ovo samo žuti karton?

N. K.
Trenutak kada je Joelinton oborio golmana (Foto: Screenshot)
Bournemouth i Newcastle odigrali su danas 1:1 na Vitalityju u drugom kolu Premiershipa, a krajem utakmice viđen je potpuni trenutak ludila gostujućeg ofanzivnog veznjaka Joelintona koji je dobio samo žuti karton.

Naime, Newcastle u šestoj minuti nadoknade nije iskoristio svoj posljednji napad, a Bournemouth je nastojao krenuti u kontru brzim dodavanjem golmana Neta.

Brazilac je uhvatio loptu u ruke i sjurio se prema liniji šesnaesterca ne bi li ekspresno proigrao nekoga od saigrača, a Joelinton mu je stao na put. Kompletnu situaciju pogledajte ovdje.

Igrač Newcastlea je podlakticom obgrlio golmana i poput nekog MMA borca bacio ga na pod, a onda je glavni sudija David Croote dotrčao do Joelintona te mu pokazao žuti karton.

Domaći su bili u nevjerici da takav prekršaj ne podrazumijeva i direktno isključenje, dok je VAR soba ostala nijema.

Situacija je bila još bizarnija jer je pomoćni trener Bournemoutha dobio je crveni karton nakon prigovora uz aut-liniju.

Inače, Bournemouth je poveo u 37. minuti golom Taverniera, a Anthony Gordon izjednačio je u 76. i, ispostavit će se, postavio konačnih 1:1.