81

Statistika prvog dijela derbija u Banjoj Luci, Sarajevo napravilo daleko više prekršaja od Borca

E. K.
Frano Jelić napušta Gradski stadion u Banjoj Luci (Foto: Screenshot)
Nogometaši Sarajeva vode rezultatom 1:0 u Banjoj Luci protiv aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine ekipe Borca, a strijelac jedinog gola je Giorgi Guliashvili.

Zanimljivo je bilo vidjeti statistiku na kraju prvih 45 minuta prema kojoj je Bordo klub napravio daleko više prekršaja od svog današnjeg rivala.

Izabranici Zorana Zekića su prema viđenju sudije Frane Jelića napravili čak 14 prekršaja za razliku od svega tri koliko su ih napravili igrači banjalučkog kluba.

Jelić je igračima Sarajeva podijelio i pet žutih kartona uključujući trojicu nogometaša koji su trenutno u igri i dva predstavnika kluba koji se nalaze na klupi za rezervne nogometaše.

Statistika prvog poluvremena derbija između Borca i Sarajeva (Foto: Screenshot)

Što se tiče same utakmice, Sarajevo je bilo opasnije, imalo je sedam šuteva od čega dva u okvir gola dokj e Borac četiri puta šutirao ka golu Rockova, ali nijednom u okvir gola.

Također, dodajmo da je Đorđe Despotović propustio realizovati kazneni udarac u drugoj minuti utakmice budući da je šutirao preko gola golmana gostujućeg sastava.