Prva liga FBiH
44

Stupčanica doživjela prvi poraz u sezoni, Čelik s igračem više osvojio samo bod u Hadžićima

H. H.
Detalji s utakmice između Radnika i Čelika (Foto: NK Čelik)
Nogometaši Stupčanice doživjeli su prvi poraz ove sezone, a u 5. kolu Prve lige Federacije BiH bolja od njih je bila ekipa Bratstva rezultatom 1:0.

Pobjedu timu iz Gračanice donio je Smajić pogotkom u 42. minuti, a do kraja klub iz Olova nije uspio da se vrati u susret i ostalo je 1:0 za Bratstvo.

Uzbudljivo je bilo i u duelu Radnika iz Hadžića i Čelika, a na kraju je bilo 1:1.

Iako je Radnik od 16. minute igrao s igračem manje nakon crvenog kartona, poveli su u 35. minuti sjajnim golom Šehića. Ipak, Čelik je u nastavku iskoristio brojčanu prednost, te je preko Međuseljca u 50. minuti stigao do izjednačenja i jednog boda.

Goražde ja kao gost golom Đuderije slavilo na Piroti protiv Travnika 1:0, dok je Gradina na gostovanju razbila Radnički iz Lukavca 4:1.

Zvijezda iz Gradačca je na svom terenu bila bolja od bihaćkog Jedinstva 1:0.