0

Stupčanica nakon nevjerovatnog preokreta pobijedila Čelik i preuzela vrh tabele

H. H.
(Foto: E. M./Klix.ba)
Nogometaši Stupčanice pobijedili su na svom terenu ekipu Čelika rezultatom 4:2 u 11. kolu Prve lige Federacije BiH i preuzeli su vrh tabele.

Bio je to sjajan derbi pred ispunjenim tribinama stadiona "Danac", a utakmicu je pratio i značajan broj gostujućih navijača.

Čelik je sjajno počeo utakmicu i za samo dvije minute je stigao do prednosti 2:0. Prvo je u 33. minuti Mašić načeo mrežu domaćih, a potom je u 35. minuti tim iz Zenice udvostručio prednost golom Tabakovića iz penala.

Činilo se tada da su Zeničani na pragu velike pobjede kojom bi preuzeli lidersku poziciju na tabeli, ali u nastavku je uslijedio nevjerovatan preokret.

Prvo je u 53. minuti Vazda smanjio na 2:1, da bi Stupčanica poravnala golom Mehanovića iz penala u 73. minuti za 2:2. Domaći su potom još snažnije krenuli po novi gol, a do njega su stigli deset minuta prije kraja kada je junak utakmice Anes Vazda postigao svoj drugi gol za vodstvo tima iz Olova 3:2.

Konačno, u sudijskoj nadoknadi Karahmetović je postavio konačnih 4:2.