0

Tok utakmice: Hrvatska - Češka 1:1

H. H.
Detalji s utakmice na Hampden Parku (Foto: EPA-EFE)
U terminu od 18 sati igrao se duel 2. kola grupe D Evropskog prvenstva između nogometnih selekcija Hrvatske i Češke, (1:1) a tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Hrvatska - Češka 1:1 (Perišić 47' / Schick 38' pen.)

90' - Igrat će se tri minute sudijske nadokande.

89' - Velika šansa! Petković je sjajno primio loptu okrenut leđima i šutirao je iz okreta s desetak metara, ali je izblokiran i lopta je otišla u korner.

87' - Brozović je ušao u igru umjesto Kovačića.

85' - Pet minuta do isteka regularnog dijela utakmice.

81' - Sami finiš susreta. Opao je tempo igre i nijedna ekipa nije spremna da previše rizukuje u posljednjim minutama.

76' - Dobra šansa za Češku! Hložek je šutirao iz voleja s destak metara, ali pored gola.

72' - Velika šansa! Vlašić je primio loptu u šesnaestercu, sjajno se zagradio i u padu šutirao s 12-13 metara, ali lopta je prohujala pored gola.

Modrić u prodoru pored Schicka (Foto: EPA-EFE)

67' - Malo više od 20 minuta do kraja, igra se nešto opreznije s obje strane.

63' - Kral je zamijenio Holeša, a Hložek je u igri umjesto Masopusta u redovima Češke.

62' - Još jedna izmjena kod Hrvata. Vlašić je zamijenio Kramarića.

60' - Češka je izvela korner, ali nema opasnosti. Schick je visoko skočio, ali je loše zahvatio loptu.

56' - Hrvatska djeluje dosta energičnije u drugom poluvremenu, te pokušava doći do preokreta i važne pobjede.

52' - Sjajan udarac Součeka! Šutirao je s 25 metara, ali lopta je prohujala pored gola Hrvatske.

Hrvatska - Češka 1:1 (Perišić 47')

47' - GOOOOOOOOL! Perišić je izjednačio na 1:1. Hrvati su brzo izveli slobodan udarac na centru terena, lopta je došla do Perišića, koji se iskosa s lijeve strane namjestio na udarac i sjajno je pogodio za poravnanje.

47' - Dalekometni udarac Kovačića bio je vrlo neprecizan i lopta ide pored gola

46' - Dvostruka izmjena u reprezentaciji Hrvatske. Ivanušec je zamijenio Brekala, a Petković je u igri umjesto Rebića.

Kraj prvog poluvremena

Hrvatska - Češka 0:1

Češka vodi 1:0 nakon prvih 45 minuta, uz vrlo blijedo izdanje Hrvatske. Ukoliko Vatreni izgube i ovaj meč, bit će u teškoj situaciji i gotovo izvjesno će biti eliminisani već u prvoj fazi takmičenja.

45' - Tri minute sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

44' - Hrvatska napada u ovim trenucima. Kramarić je pokušao s 20-ak metara, ali nije bilo problema za češkog golmana.

39' - Zamalo ekspresno izjednačenje! Rebić je bio sam ispred Vaclika iskosa s lijeve strane, ali je pogodio vanjski dio mreže.

Hrvatska - Češka 0:1 (Schick 38' pen)

38' - GOOOOOOL! Schick je siguran s bijele tačke. Poslao je Livakovića u jednu, a loptu u drugu stranu. Hrvatska je u velikim problemima i nalazi se na pragu eliminacije u ovom trenutku.

34' - Sudija Del Cerro je ipak odlučio pregledati VAR i dosudio je penal nakon ove situacije!

33' - Schick je dobio udarac laktom od Lovrena u šesnaestercu i ukazuje mu se pomoć.

27' - Opet period mirnije igra na Hampden Parku. Obje ekipe igraju bez prevelikog rizika, čeka se greška rivala.

Duel Kramarića i Daride (Foto: EPA-EFE)

23' - Uigrana akcija Hrvata nakon kornera. Perišić je šutirao s desetak metara, ali ravno u Vaclika.

21' - Loša povratna lopta češke odbrane, golman Vaclik je ispucao, ali pogodio je Rebića. Ipak, lopta ide pored gola.

18' - Velika šansa za Češku! Hrvatska odbrana je bila pasivna, lopta je došla do Schicka koji s desetak metara nije najbolje zahvatio loptu koja je otišla pored gola.

15' - Sada se igra nešto mirnije, između dva kaznena prostora.

12' - Jankto je šutirao iz prve nakon ubačaja s desne strane, ali lopta ide preko gola.

10' - Lovren je izveo slobodan udarac s 25 metara, ali vrlo loše i lopta je otišla preko gola.

8' - Hrvatska je izvela prvi korner, ali nema opasnosti.

4' - Šansa za Češku nakon kornera! Souček je glavom šutirao s pet metara, ali lopta ide preko gola. Žestoki napadi Čeha koji su mnogo bolji na otvaranju susreta.

3' - Opasan napad Češke. Coufal je šutirao iz dobre pozicije, ali Vida se požrtvovano bacio i izblokirao je njegov udarac.

1' - Počela je utakmica na Hampden Parku, s centra su prvi krenuli Česi.

17:55 - U toku je intoniranje nacionalnih himni.

17:53 - Carlos Del Cerro iz Španije će suditi današnju utakmicu na Hampden Parku.

17:50 - Dalić će na raspolaganju imati sve igrače, dok češki selektor neće moći računati na Pavlenku, koji zbog povrede leđa gotovo izvjesno neće biti u sastavu.

17:45 - Ove dvije reprezentacije igrale su u grupnoj fazi prošlog Eura, a tada je na Geoffroy-Guichard stadionu u St. Etienneu rezultat glasio 2:2.

17:40 - Hrvatima u ovom susretu odgovara samo pobjeda i izabranici Zlatka Dalića morat će od prve minute krenuti prema golu protivnika, dok bi Češkoj i jedan osvojen bod u ovom meču gotovo izvjesno garantovao nastup u osmini finala Eura, jer bi tim rezultatom imali četiri osvojena boda.

17:35 - Hrvati nakon poraza od Engleske u prvom meču rezultatom 1:0 pod imperativom pobjede dočekuju susret protiv zahuktale Češke, koja je puno lakše od očekivanog sa 2:0 slavila protiv Škotske u prvom kolu.

17:30 - Poznati su i sastavi timova:

Hrvatska: Livaković; Vrsaljko, Vida, Lovren, Gvardiol; Modrić, Kovačić; Brekalo, Kramarić, Perišić; Rebić.

Hrvatski selekltor Zlatko Dalić je napravio dvije izmjene u odnosu na meč s Engleskom. Duje Ćaleta-Car je ostao na klupi, a meč će početi Dejan Lovren. Utakmicu neće početi ni jedan od najboljih hrvatskih nogometaša Marcelo Brozović, a umjesto njega igra Josip Brekalo.

Češka: Vaclik; Coufal, Čelustka, Kalas, Boril; Holeš, Darida, Souček; Masopust, Jankto, Schick.

17:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola grupe D Evropskog prvenstva između Hrvatske i Češke Republike. Susret se igra na stadionu Hampden Park u Glasgowu s početkom u 18 sati.