33

Tok utakmice: Leotar - Velež 1:3

D. P.
Leotar i Velež traže vrlo bitne bodove (Foto: Screenshot)
Od 13 sati u Trebinju se igra prvi meč 18. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, a sastaju se Leotar i Velež. Utakmicu u tekstualnom prijenosu možete pratiti na portalu Klix.ba.

90+4' - Gotova je utakmica! Velež je zasluženo slavio rezultatom 3:1 i tako prekinuo neugodnu seriju loših rezultata.

90+3' - Posljednji napad Leotara, ali lopta ponovo nije našla put do mreže. Čeka se posljednji sudijski zvižduk.

90' - Četiri minute nadoknade susreta.

89' - GOOOL! Sve je riješeno u Trebinju. Brandao je šutirao, Perišić odbija loptu do Pršeša, a njemu nije bilo teško da postigne i treći gol danas.

86' - Igra se na polovini Leotara, što u potpunosti odgovara Veležu. Domaćin nema ideju kako da zaprijeti Mostarcima.

81' - Zanimljiv podatak izdvojili su realizatori prijenosa. Nakon 80 minuta igre rezultat u napravljenim prekršajima je 25:19.

78' - Velika šansa za Velež ponovo. Zajmović je napravio sjajan dribling i ubacio, a Isić glavom pogađa vanjski dio mreže.

74' - Žestok start Radovca na sredini terena nakon čega je dobio žuti karton.

72' - Pokušao je sada i Radovac, ali bez uspjeha. Velež mnogo bolji i zasluženo vodi u Trebinju.

69' - GOOOL! Zajmović je pogodio za vodstvo Rođenih! Sjajno je Perišić odbranio prvi udarac gostiju, ali se lopta odbija na glavu Zajmoviću koji snalažljivo pogađa za vodstvo Veleža.

67' - Sredina drugog dijela, Rođeni prijete mnogo više, ali golova u nastavku nema.

59' - Velika šansa za Anđušića, ali je šutirao iz blizine direktno u golmana Perišića.

58' - Žestok protest igrača Veleža koji su tražili penal nakon što je Milović igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Sudija Šehović je odmahnuo rukom.

57' - Žuti karton za Milovića zbog žestokog starta. Veliki broj opasnih startova danas.

55' - Sekulović je pao u kaznenom prostoru Veleža, domaći su tražili penal, ali ovoga puta Šehović se nije oglasio.

51' - Nema uzbuđenja na startu drugog dijela. Početak isti kao i u prvom poluvremenu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. U igri su kod Veleža Ćosić i Pršeš umjesto Džankovića i Hasanovića.

HT - Kraj prvog poluvremena!

45' - Dvije minute nadoknade prvog dijela.

44' - Iako smo nekoliko minuta imali kvalitetan nogomet, u finišu prvog dijela ponovo žestoki startovi i mnogo prekršaja.

40' - Todorović silovito šutira s distance, ali je Bogdanović bio na visini zadatka i tako spasio Velež.

38' - Kapiten Andrić je prvi zapisani igrač u redovima Leotara. S druge strane, igrači Veleža su dobili već četiri žuta kartona.

36' - Već osam šuteva Veleža nakon primljenog gola. Rođeni napadaju svim silama i traže potpuni preokret.

34' - Fantastičan pokušaj Salčina iz voleja, ali je lopta pala na mrežu, preko gola. Bio bi to jedan od najljepših pogodaka sezone.

27' - Velika prilika za Velež. Prva koja nije realizovana danas. Zajmović je pokušao petom iz peterca, šut je izblokiran, a onda golman Perišić brani udarac Pece.

25' - Susret je bio prekinut na dvije minute zbog žestokog sudara glavama Đurića i Zajmovića. Djeluje da je nogometaš Leotara prošao gore.

Đurić je morao napustiti igru nakon žestokog sudara glavom sa Zajmovićem

22' - Požutio je i Đani Salčin u redovima Veleža. Vrlo uzbudljivih pet minuta iza nas u Trebinju.

20' - GOOOL! U narednom napadu Velež je poravnao. Marko Perišić je kardinalno pogriješio i jedan "bezazlen" ubačaj je pospremio u svoju mrežu.

18' - GOOOL! Maksimović je siguran s bijele tačke za vodstvo domaćina.

17' - Penal za Leotar! Zajmović je udario rivala u kaznenom prostoru nakon kornera i bit će to velika šansa za domaćina.

16' - Prvi korner na utakmici izvest će Leotar.

12' - Mladi nogometaš Veleža Džanković prvi je igrač sa žutim kartonom danas.

11' - Perišić je odlično prošao po lijevoj strani, a onda ga je faulirao Džanković i bit će to ubačaj iz opasne zone po gol Veleža.

10' - Već smo na dvocifrenom broju prekršaja, no prilika i ozbiljnijih akcija nema.

7' - Nižu se prekršaji na obje strane. Igrači moraju biti mnogo oprezniji po natopljenom terenu jer su povrede prilično moguće. Već smo vidjeli devet faulova.

4' - Vrlo slaba posjeta na Policama, vjerovatno je kiša udaljila navijače s utakmice.

2' - Već u drugoj minuti Leotar je izveo slobodan udarac iz opasne pozicije, ali je Bogdanović lako uhvatio loptu.

1' - Počeo je meč u Trebinju!

12:58 - Jaka kiša počela je padati u Trebinju prije početka meča, tako da je teren veoma težak.

14:50 - Glavni arbitar utakmice je Admir Šehović iz Sarajeva, a pomagat će mu Dženan Milić i Damir Lazić. Četvrti sudija je Frano Jelić iz Širokog Brijega.

12:44 - Utakmica je od velike važnosti za oba tima pošto se nalaze u donjem dijelu tabele i razdvaja ih samo jedan bod. Posebno se to odnosi na goste koji sigurno nisu zamišljali da će se nalaziti na 10. mjestu uoči 18. kola.

12:40 - Dvojica trenera odabrala su početne postave za današnji duel, a za koga su se to Branislav Krunić i Feđa Dudić odlučili, pogledajte u nastavku:

FK Leotar: P. Perišić, Milović, Andrić, Todorović, Sekulović, Aćimović, Maksimović, Čolić, Đurić, M. Perišić i Arsić.

FK Velež: Bogdanović, Zeljković, Salčin, Isić, Ovčina, Radovac, Hasanović, Peco, Anđušić, Džanković i Zajmović.
12:40 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice 18. kola Premijer lige BiH. Na stadionu Police domaći Leotar dočekuje Velež, a susret se igra od 13 sati.