Premijer liga BiH
0

Tok utakmice: Posušje - Željezničar 1:0

S. G.
Nogometaši Posušja večeras su minimalnim 1:0 savladali Željezničar u okviru 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
90' Kraj utakmice u Posušju.

90' Mali pritisak Plavih u ovim trenucima. Mogu li se spasiti poraza?

90' Četiri minute nadoknade na stadionu Mokri Dolac.

87' Solo akcija Mekića koji je pokušao da uposli Krpića, ali veznjak Želje je poslao prejaku loptu koja ide u gol aut.

84' Hamza Gasal mijenja Josepha Amoaha. Sve je manje vremena za Plave.

82' Udarac Krpića glavom ide pored gola domaćih. Prilično slab i neprecizan je to bio udarac.

78' Nakon duge akcije gostiju centaršut Galića bez problema čisti odbrana Posušja. Bio je to jedan od rijetkih pritisaka Plavih u ovoj utakmici.

75' Pošušje ponovo prijeti. Brazilac Erick šutira sa distance i za koji metar promašuje gol gostiju.

72' Žuti karton za Cocalića. Igrači Željezničara imaju štošta prigovoriti sudiji.

68' Ponovo period bez većih uzbuđenja. Domaći znalački čuvaju stečenu prednost.

65' Željezničar se konačno budi. Mekić je silovito opalio iz velike udaljenosti, bio je to vrlo precizan udarac, ali je golman Kolić to uspio odbraniti.

63' Kakva šansa za Posušje odlazi u nepovrat! Marić je pobjegao svojim čuvarima, ali ne i Cocaliću koji ga nekako stiže i uspjeva blokirati u posljednji trenutak!

58' Priliku za igru u redovima gostiju dobija Allyson. Ovo je ujedno i debi za nogometaša iz Brazila.

55' Bilo je nezgodno pred golom domaćih. Ubacio je Mekić, a odbrana Posušja panično to izbacuje.

52' Žuti karton za Mehmeda Ćosića zbog jednog neopreznog prekršaja.

50' I u nastavku bez većih uzbuđenja. Posušje je to koje ima blagu terensku inicijativu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Gosti su napravili dvije izmjene. Jašarević i Biber su zamijenili Kosorića i Rustemovića.

45' Kraj prvih 45 minuta na stadionu Mokri Dolac nakon kojih domaći vode rezultatom 1:0. Efektan gol je postigao Kamenar u 25. minuti utakmice.

45' Žuti karton za Haračića. Još jedan minut nadoknade i isto toliko vremena za igru u prvom dijelu.

44' Nova šansa za domaće. Drina je izgubio loptu koju mu je preoteo Mandić nakon čega domaći igrač šutira ravno u golmana Muftića.

43' Centaršut Amoaha ne pronalazi nikoga u kaznenom prostoru domaći i lopta ide u gol aut. Željezničar neprepoznatljiv u ovoj utakmici.

40' Navijači Željezničara u velikom broju stigli su i u Posušje gdje pružaju veliku podršku svom timu.

Popularni Manijaci su na startu utakmice odali počast svom nekadašnjem prijatelju s tribine Aneru Kasapoviću koji je ubijen tokom gostovanja u Zenici 2005. godine.

38' Za razliku od Posušja, Željezničar je bez velike prilike do sada. Domaći su potpuno neutralisali sve napade Plavih u dosadašnjem toku utakmice.

35' Kakva prilika za Posušje! Mandić je sjajno probio po strani i ubacio, lopta stiže do potpuno samog Brkovića koji pogađa samo spoljni dio mreže!

32' Željezničar nakon primljenog gola je uspjeva uzvratiti i ozbiljnije zaprijetiti svom rivalu.

28' Kamenar je sjajnim golom prekinuo dosadašnju uspavanku. Ovo je bio vjerovatno najljepši pogodak koji je postignut ove sezone.

25' GOOOOOOOL! Posušje je povelo rezultatom 1:0 i to na kakav način! Kamenar je opalio sa ruba kaznenog prostora i pogodio u same rašlje gola gostiju!

22' Ponovo period bez uzbuđenja. Za sada dosta skroman meč u Hercegovini.

18' Mekić je sjajnim pasom pronašao Haraćića, ali je napadač Plavih bio u nedozovljenoj pozicije.

15' Sada se Krpić verbalno sukobio sa klupom Posušja, ali se sve brzo smirilo. Dosta nervoze na terenu stadiona Mokri Dolac bez ikakve potrebe.

14' Male čarke na terenu u ovim trenucima. Vrgoč i Kosorić su se pokoškali, ali je sudija smirio situaciju tako što je pomenutim igračima pokazao po žuti karton.

12' Velika neopreznost u odbrani Željezničara. Brković je želio da uposli Bandića, ali gosti to nekako izbijaju u korner. Mnogo sreće za goste.

10' Prva prilika na ovoj utakmici i to u režiji domaćih. Dalekometan udarac Kamenara ide pored stative gola Plavih.

8' Odbrana domaćih otklanja jednu opasnost pred svojim golom. Posušje i dalje u podređenom položaju.

5' Željezničar ima blagu terensku inicijativu, ali su za sada bez konkretnijih šansi.

3' Bez uzbuđenja na samom startu utakmice.

1' Utakmica je upravo počela!

20:43 Igrači u ovim trenucima upravo ulaze na teren i sve je spremno za početak ovog dvoboja.

20:38 I pored nepovoljnih vremenskih uslova teren u Posušju je u dobrom stanju i za očekivati je zanimljivu utakmicu.

20:30 Ovo će biti drugi susret u historiji koji se u večernjem terminu igra na stadionu Mokri Dolac.

U Posušju u ovim trenucima pada jaka kiša koja bi igračima jednog i drugog tima mogla praviti probleme.

20:25 Željezničar će i u ovoj utakmici imati veliku podršku svojih vjernih navijača.

Iz Sarajeva se danas za Hercegovinu zaputilo 10-ak privatnih automobila, kao i četiri puna autobusa pristalica Plavih.

20:20 Sastav domaćih u ovoj utakmici izgleda ovako:

Posušje: Kolić, Maglica, Vrgoč, Krišto, Lučić, Kamenar, Begić, Brković, Erick, Marić, Mandić.

20:15 Treneri Branko Karačić sa jedne i Nermin Bašić sa druge strane odabrali su početne postave za ovaj susret.

Gostujući šef struke od prve je minute izveo čak tri napadača, što jasno govori o ambicijama Željezničara u ovoj utakmici.

Posušaci će učiniti sve kako bi večeras izbjegli poraz što bi bio njihov već treći u ovoj sezoni nakon Širokog i Sarajeva.

20:15 Poštovani čitaoci portala Klix.ba dobro vam večer i dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Posušje-Željezničar.