D. P.
Dva tima se bore za vrlo bitne bodove (Foto: HŠK Posušje)
Na stadionu Mokri Dolac odigran je meč 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Posušja i Željezničara. Vrlo važan ogled za oba tima mogli ste pratiti uživo u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.
FT - Kraj utakmice! Vrlo važna pobjeda Posušja.

90+3' - Plavi su zaprijetili preko Boje i to bi trebala biti posljednja opasnost na današnjoj utakmici.

90' - Pet minuta nadoknade.

88' - Gol je srušio nade Plavih da mogu izbjeći poraz u Posušju tako da trenutno nema ni neke inicijative gostiju.

85' - GOOOL! Posušje vjerovatno ovjerava pobjedu pogotkom Dominika Begića koji je bio spretan nakon što mu se odbila lopta.

79' - Gasal šutira s distance, ali lopta odlazi daleko od gola.

75' - Mnogo nervoze i nepovezanosti kod gostiju koji ne mogu zaprijetiti u ovim trenucima.

70' - Lučić ponovo šutira iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi malo pored gola.

68' - Bekrić i Gasal su u igri kod gostiju umjesto Crnčevića i Juričića.

66' - Petar Bojo je pao u kaznenom prostoru, gosti su tražili penal, ali je sudija Petrović pokazao žuti karton.

62' - Velika šansa za Posušje! Luka Begić je šutirao iz okreta sa nekih osam metara od gola, ali je Bender vrhovima prstiju spasio goste.

60' - Odlična akcija Željezničara, Mujezinović je prošao po lijevoj strani, ali nije uputio dobru povratnu loptu koja bi značila i gol-šansu. Propala je dobra prilika za Plave.

57' - Željezničar kontroliše igru, ali poravnanja nema. Plavima je potreban gol uskoro ukoliko žele do preokreta u Posušju.

53' - Sada su gosti imali iznenadnu priliku kada je lopta došla do Mujezinovića koji šutira silovito sa 18 metara, ali lopta odlazi tik pored stative.

50' - Šuta je šutirao s velike udaljenosti, ali lopta odlazi preko gola Željezničara.

48' - Bender je sjajnim istrčavanjem na 30 metara od gola spasio Plave i tako prekinuo kontru Posušja.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Umjesto Brune Zdunića u igri kod gostiju je Ermin Zec.

HT - Kraj prvog poluvremena!

45+2' - Nevjerovatan promašaj Plavih. Nakon gužve izazvane odličnim ubačajem iz kornera, Vrhovcu je pala lopta na nogu, gotovo ispred praznog gola, ali je u padu šutirao preko prečke.

45' - Dvije minute sudijske nadoknade.

45' - Milanoviću se ukazuje pomoć nakon što je legao na teren.

41' - Velika šansa za Posušje! Nakon slobodnog udarca lopta se odbila do Lauša koji šutira, ali u posljednjem trenutku odbrana Željezničara je blokirala udarac. Djeluje da bi lopta završila u mreži.

40' - Ponovo slobodan udarac za Posušje na ivici kaznenog prostora.

38' - Uprkos negativnom rezultatu, podrška navijača Željezničara ne staje. Manijaci prave odličnu atmosferu na stadionu Mokri Dolac.

Velika podrška navijača gostujućeg tima

35' - Već je Ivković napravio prvu promjenu. Umjesto Subašića u igri je Blažević.

33' - Domaći su tražili penal nakon što je Milanović pao u kaznenom prostoru Plavih. Petrović se nije oglasio, ali nije ni procijenio da je u pitanju bilo simuliranje jer Milanović već ima žuti karton.

30' - Milanović je zaradio žuti karton, a u nastavku akcije Željezničara dosuđen je faul u napadu Zdunića.

28' - Vrhovac ponovo šutira nakon kornera, ali lopta odlazi pored gola.

27' - Najbolja šansa za Željezničar. Crnčević je dobio loptu s lijeve strane i šutirao, a lopta od bloka odlazi nekoliko centimetara od stative gola Posušja. Bit će korner za Plave.

24' - Željezničar je krenuo po izjednačenje, ali još uvijek nije stvorio veću šansu na današnjoj utakmici.

21' - GOOOL! Fantastičan pogodak iz slobodnog udarca postigao je Luka Lučić. Nogometaš Posušja je šutirao ispod živog zida i tako prevario golmana Bendera.

20' - Nakon prekršaja Kosorića, Posušje će imati veliku šansu iz slobodnog udarca s linije kaznenog prostora.

18' - Navijači Željezničara stigli su u prilično velikom broju na daleko gostovanje i pružaju lijepu podršku gostima.

14' - Velika šansa za Plave, a neko je s gol-linije izbacio loptu. Ipak, gol ne bi bio priznat jer je sudija Petrović signalizirao igranje rukom mladog defanzivca Željezničara.

13' - Luka Malić je prvi zapisani igrač nakon što je srušio rivala koji je krenuo u kontru.

8' - Željezničar se oslobodio blagog pritiska domaćeg tima. Uzbuđenja još uvijek nema.

5' - Opasno je bilo po gol Željezničara nakon što je Lučić centrirao s lijeve strane, ali mu je lopta prešla preko noge i zamalo završila u mreži Plavih.

3' - Posušje nešto više kontroliše loptu na otvaranju susreta. Već je Josip Bender, golman Željezničara, morao intervenisati nakon opasnog ubačaja s desne strane.

1' - Počeo je meč na Mokrom Docu.

12:57 - Igrači su izašli na teren predvođeni glavnim sudijom Draganom Petrovićem iz Banje Luke.

12:47 - S druge strane, trener Željezničara Tomislav Ivković ističe da će duel protiv Posušja biti teži od onih protiv Borca i Tuzla Cityja.

"Mi moramo shvatiti da je Posušje još teža utakmica od ovih što su bile, Borac i Tuzla. To je ekipa koja loše stoji na tablici, ali kako igraju i šta pružaju to ne zaslužuju. Govorim od prvog dana da smo mi radna ekipa, da svaku utakmicu moramo dati 110 posto kako bismo imali pozitivan rezultat", poručio je hrvatski stručnjak.

12:36 - Iz Posušja su najavili da će pokušati svim silama da dođu do dobrog rezultata.

"Mi smo analizirali igru Željezničara i postavit ćemo se s namjerom da ostvarimo pobjedu u ovoj utakmici. Nakon susreta ćemo znati za koga će krajnji ishod biti najpovoljniji", najavio je trener golmana Posušja Tomislav Bašić.

12:30 - Treneri Stipe Balajić i Tomislav Ivković odredili su početne postave za današnji duel i one izgledaju ovako:

HŠK Posušje: Baćak, Lučić, Miletić, Barišić, Šuta, Milanović, Ilinković, Krišto, Serdarušić, Begić i Lauš.

FK Željezničar: Bender, Mujezinović, Kosorić, Vrhovac, Malić, Mekić, Crnčević, Subašić, Bojo, Zdunić i Juričić.
12:30 - Poštovani čitatelji, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice 14. kola Premijer lige BiH između Posušja i Željezničara. Utakmica počinje u 13 sati na stadionu Mokri Dolac u Posušju.