SP u Kataru
0

Tok utakmice, produžetaka i penala: Nizozemska - Argentina 2:2 (2:4)

Drugi meč četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Kataru igrale su selekcije Nizozemske i Argentine, a na portalu Klix.ba mogli ste pratiti tekstuelni prijenos ovog susreta.
Peta serija: De Jong šutira i pogađa! Martinez također pogađa, Argentina je u polufinalu!

Četvrta serija: Weghorst pogađa! (2:3). Veliki promašaj Fernandeza (2:3). Imaju Nizozemci još šanse.

Treća serija: Koopmeiners je sigurno pogodio. Montiel sigurno pogađa (1:3).

Druga serija: Martinez opet brani! Pročitao je i Berghuisa. Paredes pogađa (0:2). Argentina pred polufinalom!

Prva serija: Van Dijk šutira, brani golman Martinez! Messi pogađa (0:1)

Penali! Protivnika Hrvatske u polufinalu ćemo saznati nakon šuteva s bijele tačke.

121' - Stativa! Kakva sreća za Nizozemsku! Fernandez je sjajno šutirao, ali je stativa spasila gol.

120' - Kakva šansa! Di Marija je direktno šutirao iz kornera, ali brani golman Nizozemske.

120' - Još jedan pokušaj Messija, lopta ide pored gola. Bit će to korner i posljednja šansa da se u 120 minuta riješi pitanje pobjednika.

119' - Šansa za Martineza! Šutirao je, ali golman Nizozemske brani.

119' - Sjajno se igra, ali se i jasno vidi da su oba tima umorna i da su iscrpljena.

115' - Dvije velike šanse za Argentinu! Prvo je Van Dijk odbranio loptu koja je išla u mrežu, a nakon toga i novog napada te šanse, lopta je otišla malo preko gola.

109' - Messi je šutirao, ali lopta ide daleko od okvira gola. Opet Argentinci nešto aktivniji.

116' - Počeo je drugi produžetak.

Prvi produžetak

104' - Messi je dobro ubacio iz slobodnog udarca, ali Otamendi kasni i nije uspio šutirati prema golu.

104' - Ipak, treba reći i to da su Argentinci nešto aktivniji i da se puno više trude da dođu do trećeg gola.

101' - Za razliku od finiša utakmice, obje ekipe sada su se vratile nekom prvobitnom planu igre, opet je sve to oprezno i teško se dolazi do prostora u opasnoj zoni.

98' - Gol Nizozemske je u potpunosti šokirao Argentince, a njihovi navijači također ne mogu da vjeruju u kojem trenutku su primili gol.

94' - Opasan napad Argentine, Messi je na kraju želio atraktivno šutirati, ali su mu izbili loptu.

91' - Počeli su produžeci! Slijedi nova drama u borbi za polufinale i meč protiv Hrvatske.

Kraj utakmice

101' - Slijede produžeci, drugi koje ćemo danas gledati.

101' - Nevjerovatna promjena raspoloženja na tribinama, niko ne može da vjeruje šta se desilo.

Nizozemska - Argentina 2:2 (Weghorst 100')

100' - Goooooooooooooooool! 2:2, kakav gol!

90+9' - Još jedan prekršaj za Nizozemsku, sada sa 25 metara udaljenosti. Još jedna, vjerovatno posljednja šansa za 2:2.

90+8' - Odbranila se opet Argentina, još dvije minute do kraja.

90+5' - Čak je i Van Dijk bio u napadu, ali na kraju su Argentici izborili prekršaj. Još četiri minute.

90+4' - Pokušavaju Nizozemci kroz posjed lopte, no nervozni su, a uz to cijeli stadion navija za Argentinu, pa teško prenose loptu na protivničku polovinu.

90+3' - Loš udarac, živi zid Argentine je odradio svoj posao. Još sedam minuta nade za Nizozemce!

90+2' - Opasna situacija za Nizozemsku, imali slobodan udarac sa 22 metra i to po sredini gola. Kao idealno za dobrog šutera!

90' - Igrat će se 10 minuta sudijske nadoknade, Nizozemci su imali dvije opasne situacije, ali nisu uspjeli napraviti i šansu.

84' - Možemo očekivati žestoke napade Nizozemaca u finišu meča.

Nizozemska - Argentina 1:2 (Weghorst 83')

83' - Goooooooooooooooo! Evo drame u finišu meča, to je ono što smo priželjkivali! Weghorst pogađa za 2:1, ima još nade da se Nizozemci vrate.

78' - Sve manje vremena za Nizozemce, koji kao da su se predali.

75' - Došlo je do duela između golmana Argentine Martineza i napadača Nizozemske De Jonga, Lahoz je morao reagovati i razdvojiti igrače.

Nizozemska - Argentina 0:2 (Messi 73')

73' - Gooooooooooooooooooooooooool! Messi pogađa, prevario je golmana Nizozemske, koji je ostao na sredini, i poslao loptu u desnu stranu! Argentina izvjesno ide na Hrvatsku!

71' - Penal za Argentinu! Acuna je izborio kazneni udarac koji će šutirati Lionel Messi.

66' - Brane Argentinci odlično ovo vodstvo, a Nizozemci će s druge strane morati krenuti agresivnije u napadu.

63' - Lionel Messi je odlično šutirao iz slobodnog udarca, ali lopta ide malo preko gola.

59' - Upropastili su Argentinci napad u kojem su išli tri protiv dva. Mac Allister je loše dodao prema De Paulu i propao je taj napad.

56' - Poprilično miran ulazak u drugo poluvrijeme, nije bilo uzbuđenja. Argentina drži loptu, Nizozemska još uvijek "čeka".

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme

Nizozemska - Argentina 0:1 (Molina 34')

45+1' - Gapko je opasno centrirao, ali je Martinez dobro reagovao.

45' -Igrat će se još pet minuta sudijske nadoknade.

45' - Tri žuta kartona u kratkom periodu. Žuti karton za Timbera i Acunu zbog naguravanja, a nakon toga i za Romera zbog prekršaja.

40' - Messi prima loptu, okreće se i šutira, ali udarac koji je išao po sredini terena brani golman Nizozemske.

37' - Veliko slavlje Argentinaca na stadionu.

34' - Gooooooooooooooo! Argentina vodi iz prve velike šanse! Messi je genijalno probio kroz sredinu, dodao do Moline koji pogađa za 1:0.

33' - Odlična akcija Argentine, ali na kraju udarac De Peula lagano odbranio

24' - Bergwijn je uzvratio, lopta mu se gužvi spustila na nogu, ali nije je najbolje zahvatio pa je njegov udarac sa 17 metara otišao pored gola.

22' - Messi u prvom soloprodoru, šutirao je, ali lopta ide visoko preko gola. Moglo je ovo biti puno opasnije da je to Argentinac uradio u svom prepoznatljivom stilu.

20' - Imali su Nizozemci korner, ali bez opasnosti po gol Argentine.

19' - Na terenu ništa novo, lopta ide iz posjeda u posjed, a svi napadi uglavnom završavaju s prelaskom na protivničku polovinu i bez uspješnih prodora kroz odbranu.

16' - Otvorila se i Nizozemska, ali nakon prve situacije u kojoj je lopta lutala kaznenim prostorom, nisu uspjeli šutirati prema golu. Argentinci su to odbranili i lopta je opet u "sigurnoj zoni".

13' - Nema šansi na početku utakmice, Argentina nešto bolja, ali bez izglednih situacija u kojima su mogli ugroziti gol Nizozemske.

5' - Prvi opasan napad Argentine, ali nisu uspjeli šutirati prema golu Nizozemaca.

1' - Utakmica počinje. S centra su krenuli igrači Nizozemske.

19:57 - Sve je spremno i utakmica će uskoro početi. Sjajna atmosfera i na ovom meču, a glavni sudija je sjajni i vrlo cijenjeni arbitar Antonio Mateu Lahoz iz Španije.

19:55 - Igrači izlaze na teren, u toku je intoniranje himni, a nakon toga i početak utakmice.

19:45 - Pobjednik ovog duela će u polufinalu igrati protiv Hrvatske.

19:40 - Poznati su sastavi za današnji meč:

Za Nizozemsku igraju: Noppert, Timber, Van Dijk, Ake, Depay, De Roon, Blind, De Jong, Dumfries, Bergwijn, Gakpo.
Argentina igra u sastavu: D. Martinez, Romero, Otamendi, Lisandro Martinez, De Paul, Acuna, Mac Allister, Fernandez, Molina, Alvarez i Messi.
19:40 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos druge utakmice četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Kataru između selekcija Nizozemske i Argentine. Meč se igra na stadionu Lusail Iconic u Lusailiju s početkom u 20 sati.