6

Tok utakmice: Sarajevo - Zvijezda 2:0

S. G.
(Foto: T. S./Klix.ba)
Nogometaši Sarajeva savladali su Zvijezdu 09 rezultatom 2:0 u okviru 9. kola Premijer lige BiH, a tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

90' KRAJ UTAKMICE!

90' Tri minute nadoknade večerašnje utakmice.

85' Rijedak pokušaj gostiju. Veličković glavom šutira preko gola Sarajeva.

80' Dvostruka izmjena u ekipi Sarajeva. Mustafić i Oliveira idu iz igre, na terenu su Čataković i Juraldžija.

76' Opasan napad gostiju. Saliman je pokušao uposliti Đorđevića, ali se ovaj spetljao u odsudnom momentu.

73' Opet možemo konstatovati isto. Trenutno se na terenu našeg najvećeg stadiona ne dešava ništa vrijedno pomena. Domaći na pragu pete pobjede, a gosti već osmog poraza ove sezone.

68' Bez većih uzbuđenja u ovim minutama. Sarajevo rutinski privodi meč kraju. Gosti s druge strane bezopasni.

63' Penaranda ide u igru umjesto indisponiranog Avramovskog. Koševska publika ovacijama pozdravlja igrača iz Venecuele.

60' Mali pritisak gostiju koji su izveli dva vezana kornera.

55' Sarajevo i dalje plete mrežu pred golom gostiju, šanse se redaju jedna za drugom, ali za sada tek dvije lopte u mreži Zvijezde 09.

Evo kako izgleda sjeverna tribina stadiona Koševo na kojoj se nalaze najvatreniji navijači Sarajeva, popularne Horde zla.

51' Kakva dvije prilike propušta Sarajevo! Avramovskom nikako ne ide, ponovo je promašio izglednu priliku nakon što se spetljao golman Damjanović. U nastavku akcije ni Hasić nije uspio ubaciti loptu u potpuno praznu mrežu.

50' Umalo 3:0! Prekid je izveo večeras raspoloženi Radović, glavom šutira Đuričković, ali golman gostiju to nekako brani.

46' Drugo poluvrijeme je upravo počelo. Izmjena kod gostiju jer je Saliman zamijenio Subašića. Kod Sarajeva promjena nije bilo.

45' Kraj prvog poluvremena na Koševu nakon kojeg Sarajevo vodi s 2:0 golovima Oliveire i Radovića.

45' Prvi žuti karton večeras dobio je gostujući igrač Sedad Subašić zbog oštrog starta.

44' Kakva akcija Bordo tima u režiji Radovića i Oliveire. Bek Sarajeva je dodao Brazilcu, ovaj mu odmah vratio, a Radović iz prve šutira i uduplava prednost svog tima!

44' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

42' Napadač gostiju Danoski je iz nemoguće pozicije u padu nekako uspio šutirati, ali ide to pored gola.

38' Ziljkić u solo prodoru kojeg završava lošim udarcem. Novopečeni bh. reprezentativac je imao mnogo bolje opcije od ove.

35' Gosti nakon nekoliko "izleta" pred golom Sarajeva u uvodnim minutama nisu ozbiljnije ugrozili gol domaćih.

32' Ponovo je Avramovski promašio obećavajuću priliku. Nakon kornera lopta je stigla do Makedonca koji je umjesto u gol šalje pored njega.

30' Topovski udarac Mustafića iz velike udaljenosti sa preko 25 metara, ide to ravno u dobro postavljenog golmana Damjanovića.

26' Nastavak terenske inicijative domaćeg tima i nakon gola. Gosti u podređenom položaju.

23' Sarajevo od 23. minute vodi s 1:0! Oliveira je sjajno nadskočio svog čuvara i glavom postigao svoj peti gol u sezoni! Asistenciju pišemo Beganoviću.

23' GOOOOOOOOOOOOOOOOL!

20' Dvije dobre prilike za Sarajevo u kratkom periodu. Prvo je Aničić nakon kornera pokušao glavom, a u nastavku napada opet je šutirao Avramovski. Promjene rezultata nije bilo.

17' Subašić je izveo jedan prekid, ali je pogodio samo živi zid. Zvijezda izgleda vrlo hrabro u uvodnim minutama.

14' Odličan pokušaj Hasića sa distance, golman Damjanović uz manje probleme hvata tu loptu.

10' Gosti odmah uzvraćaju i to kako! Subašić je izbjegao ofsajd zamku, a nakon toga udarac Godsvila sa nekih 20 metara teškom mukom brani golman Rogić!

8' Kakva prilika za ekipu Sarajeva! Nesporazum u odbrani gostiju, lopta dolazi do Avramovskog koji je šutirao na prazan gol, ali lopta ide pored stative!

6' Pokušaji igrača Sarajeva, ali oba su izblokirana. Prvo udarac Ziljkića, a zatim i Mustafića.

3' Terenska inicijativa Sarajeva koji u ovom meču igra u bijeloj garnituri dresova.

1' Utakmica je upravo počela!

20:38 Trenutno se na tribinama našeg najvećeg stadiona nalazi nekoliko hiljada gledalaca.

Igrači su izašli na teren i susret samo što nije počeo.

20:30 Pravdu će na meču s najvećeg bh. stadiona dijeliti arbitar Ernis Džemidžić iz Goražda.

Asistirat će mu Marko Perić iz Mostara, te Dejan Stjepanović iz Banja Luke. Elvedin Topuzović iz Tuzle biće u ulozi četvrtog sudije.

20:20 Trener FK Sarajevo Simon Rožman suočio se s velikim kadrovskim problemima jer se golman Šahinović povrijedio na zagrijavanju pa je šansu od prve minute dobio golman Rogić.

Tako sastav Bordo tima izgleda ovako:

FK Sarajevo: Rogić, Oliveira, Hasić, Beganović, Radović, Avramovski, Aničić, Đuričković, Buljubašić, Ziljkić, Mustafić.

Trener gostiju iz Etno sela Stanišić na teren od prve minute šalje ove igrače: Jelovac, Janković, Raca, Matić, Savić, Račić, Paić, Milovanović, Đorđević, Saliman.

20:17 Ekipa Zvijezde 09 drži samo začelje premijerligaške karavane sa svega tri osvojena boda na svom kontu nakon osam kola.

Sa druge strane, Sarajevo je četvrto sa 13 bodova i sa okusom poraza iz prošlog kola dočekuje ovaj susret. Sve osim tri boda za Bordo tim bilo bi ravno katastrofi.

20:15 Pozicije na tabeli, igrački kadrovi, ali i renome ekipa jasno sugerišu da je Sarajevo zaista veliki favorit u ovom meču.

20:15 Poštovani čitaoci portala Klix.ba dobro vam večer i dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice FK Sarajevo - Zvijezda 09.