Tok utakmice: Željezničar - Zrinjski 0:0

Odlični uvjeti za nogometaše (Foto: I. L./Klix.ba)
(Foto: I. L./Klix.ba)
Veliki derbi 19. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine u nogometu igrat će Željezničar i Zrinjski, a duel sa stadiona Grbavica možete pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice, podjela bodova na Grbavici.

90+4' - U nadoknadi gotovo da se nije ni igralo. Ukazivala se pomoć golmanu Muftiću, a vidjet ćemo hoće li šta nadoknaditi sudija Sivac.

90+1' - Četiri minute nadoknade.

89' - Korner za Željezničar, možda i posljednja šansa na utakmici.

85' - Mnogo tenzija u završnici, bio je i Hiroš u jednom okršaju s Bilbijom, ali je Sivac smirio strasti.

82' - Žestoko je pao jedan igrač Zrinjskog i uslijedila je prva današnja gužva i koškanje. Srećom, prošlo je bez većih problema.

79' - Žuti karton za Hiroša, treći u ekipi Željezničara.

75' - Savić s velike udaljenosti šutira, ali bolje da nije. Lopta je otišla daleko preko gola Željezničara.

72' - Korner za Željezničar. Plavi se više napadaju.

71' - Kraći prekid jer se Drlji ukazivala pomoć. Igra je nastavljena.

67' - Boljević je u igri kod Plavih umjesto Haračića.

64' - Nema uzbuđenja u ovim trenucima. Igra se većinom na sredini terena.

59' - Ovčina je promašio nemoguće! Sam je bio u petercu, padala mu je lopta s lijeve strane, a on je iz prve silovito šutira preko gola. Mogao je "pitati" golmana gdje želi da mu smjesti loptu u mrežu.

57' - Amoah s vrha šesnaesterca šutira daleko preko gola Zrinjskog, pa i vjerovatno preko južne tribine.

56' - Željezničar dobro stoji u odbrani i čeka kontre. Domaća odbrana zaustavlja napade Zrinjskog u ranoj fazi izgradnje i čini se da trener Akrapović može biti zadovoljan.

55' - Haračić je konfuzno reagovao u obećavajućoj poziciji i propala je potencijalna prilika za Plave.

52' - Kraći prekid nakon što je Cavnić dobio udarac u glavu, ali na svu sreću, utakmica je brzo nastavljena i crnogorski stoper se dobro osjeća.

50' - Tvrdo na startu drugog dijela, igra se većinom na sredini terena. Zrinjski je imao jedan korner.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme na Grbavici. Potpuno nevjerovatno djeluje rezultat 0:0 nakon svih tih promašaja na obje strane.

45' - Dvije minute nadoknade prvog poluvremena.

42' - Sada nevjerovatna šansa za Željezničar. Cocalić iz peterca nakon kornera pogađa Savića, a loptu hvata golman Marić.

40' - Još dvije stopostotne prilike za Zrinjski! Muftić je odbranio udarac Barišića nakon kornera, a onda je Krpić spasio s linije ponovni udarac iz peterca.

38' - Najbolja šansa za Zrinjski! Bilbija je šutao s vrha peterca, a Radinović blokom spašava Željezničar.

35' - U međuvremenu je Zrinjski imao jedan korner nakon šuta Bradarića, ali nije bilo opasnosti po gol Željezničara.

32' - Sada Zrinjski preuzima kontrolu igre. Željezničar zaista ima za čime da žali i pitanje je može li se ponoviti slična prilika kao one dvije koje su Plavi propustili.

27' - Još jedan nevjerovatan promašaj Plavih. Ovoga puta Haračić je izašao sam pred golmana Marića, ali je šutirao direktno u njega.

23' - Manijaci su priredili odličnu koreografiju, a možete je pogledati u umetnutom prilogu.

21' - Tičinović i Ilinković su napustili igru u Zrinjskom, a ušli su Sabljić i Bradarić. Veliki peh za Zrinjski.

20' - Željezničar nije mogao imati bolju priliku od ove. Joseph Amoah je izašao sam pred gostujućeg golmana i šutirao direktno u njega.

16' - U ovim trenucima stižu i gostujući navijači, tako da ćemo imati potpun spektakl. Još samo da vidimo golove...

12' - Odličan napad Željezničara, a ispred Amoaha u posljednjem trenutku loptu izbacuje u korner Argentinac Corda.

9' - Pogodio je Savić glavom za Zrinjski, ali je napravio faul u napadu. Sudija Sivac je to dobro vidio.

6' - Sadržajan početak utakmice, iako nema velikih prilika.

3' - Prvi korner izvest će Željezničar.

1' - Odmah opasan napad Zrinjskog završen udarcem i odbranom Muftića, ali je dosuđen faul ranije i da je bio gol, on bi bio poništen.

1' - Počeo je derbi u sjajnoj atmosferi.

15:58 - Ostali smo dužni sudije današnje utakmice. Glavni arbitar je Ermin Sivac iz Zenice, a pomagat će mu Josip Čolić sa Kupresa i Davor Beljo iz Mostara.

15:53 - Igrači izlaze na teren i uskoro ćemo čuti himnu Grbavica.

15:48 - Uvjeti za igru su fantastični, u Sarajevu je toplo, sunce grije, tribine će biti ispunjene, a navijači su poželjeli domaći nogomet. Samo još da nas nogometaši oba tima nagrade dobrim performansom.

15:37 - Utakmica na Grbavici privukla je mnogo pažnje, a na tribinama je ponovo i bivši trener i funkcioner Dinama Zoran Mamić.

15:30 - Dva tima na tabeli razdvaja čak 19 bodova razlike. Zrinjski je na drugom mjestu sa 38 bodova, dok je Željezničar na 10. poziciji sa samo 19 osvojenih bodova.

15:30 - Poznati su sastavi za današnji derbi, a zanimljivo je da će oba tima biti predvođena novim trenerima, debitantima u svojim klubovima. Bruno Akrapović i Željko Petrović izabrali su svoje prve postave.

Željezničar će igrati vrlo ofanzivno s pet igrača u gornjem dijelu terena.

Željezničar: Muftić, Cocalić, Cavnić, Radinović, Ovčina, Hiroš, Karić, Drljo, Amoah, Haračić i Krpić.

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Corda, Savić, Ivančić, Tičinović, Ilinković, Ćuže i Bilbija.

15:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos derbi utakmice 19. kola Wwin lige BiH između Željezničara i Zrinjskog. Derbi na Grbavici se igra od 16 sati.