Tok utakmice: Željezničar - Zvijezda 09 (1:0)

Detalji s utakmice između Željezničara i Zvijezde 09 (Foto: T. S./Klix.ba)
(Foto: T. S./Klix.ba)
Na Grbavici se igrao susret 11. kola nogometne Premijer lige BiH između Željezničara i Zvijezde 09, a tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Željezničar - Zvijezda 09 (1:0) (Mekić 58')

90' - Igrat će se četiri minute sudijske nadokande.

88' - Golman Željezničara Vedad Muftić žali se na povredu, ali će ipak nastaviti susret.

82' - Kakva šansa! Veličković je bio sam ispred Muftića, ali golman Želje je čudesno odbranio i spasio svoj tim.

78' - Gosti pokušavaju izmjenama doći do boda, ali vremena je sve manje.

74' - Konačno su i gosti prijetili, ali Maksimović je šutirao visoko preko gola iz slobodnog udarca.

70' - Gosti su potpuno nemoćni na Grbavici i Željo lagano kontroliše susret.

64' - Velika šansa za Želju! Drljo je izašao sam pred Jelovca, ali golman gostiju je odbranio njegov udarac.

63' - Udarac Drine iz velike udaljenosti otišao je pored gola.

58' - GOOOOOL! Mekić je šutirao sa 20-ak metara, lopta je zakačila jednog igrača gostiju i prevarila je Jelovca za vodstvo Želje 1:0.

56' - Veliki pritisak Želje u nastavku, sada je Mekić izblokiran. Amoah je dobio žuti karton i neće igrati protiv Igmana u narednoj utakmici.

51' - Kakva je ovo šansa bila! Štilić je izveo korner, a usamljeni Amoah je s pet metara šutirao glavom. Iako su svi već vidjeli loptu u mreži, ona je prohujala pored stative.

50' - Dobra akcija Želje. Ovčina je ubacio, a Krpić iz prve šutirao preko gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Grbavici.

Kraj prvog poluvremena

Željezničar - Zvijezda 09 (0:0)

45+2' - Sjajna šansa za Želju! Ovčina je ubacio, a Krpić glavom šutirao pored gola.

41' - Lijepa akcija Želje nakon koje je iz trka Šehić zahvatio loptu lijevom nogom, ali lopta je otišla pored gola.

39' - Dobra šansa za Želju! Amoah je ukrao loptu i pokušao uposliti usamljenog Krpića, ali Šapić je spasio u posljednji čas.

38' - Igra se uglavnom odvija na sredini terena, zvižduci domaće publike koja je nezadovoljna igrom.

31' - Sjajan udarac Štilića! Krpić je sjajno ostavio loptu, a igrač Želje je iz trka snažno šutirao sa preko 20 metara, no lopta je prohujala pored gola.

28' - Dobra šansa nakon prekida za Želju. Štilić je ubacio, a Drina šutirao iz blizine, međutim, Jelovac je odbranio njegov udarac.

24' - Zatresla se mreža gostiju, ali pogodak Krpića je opravdano poništen zbog ofsajda.

23' - Velika šansa za Zvijezdu 09! Vadze se namjestio na udarac sa 16 metara, ali ispod same prečke loptu je izvadio Muftić.

19' - Prvi pokušaj gostiju iz velike udaljenosti, ali jako neprecizno.

16' - Gosti su se malo oslobodili pritiska domaćih i konačno su u nekoliko navrata uspjeli preći na njihovu polovinu terena.

10' - Prečka za Željezničar! Štilić je ubacio iz kornera, a Amorah visoko skočio i udarcem glavom uzdrmao prečku.

8' - I dalje nema uzbuđenja, gosti se brane, Željo ima inicijativu.

4' - Pritisak Plavih od samog starta, ali bez pravih šansi.

1' - Počela je utakmica. Navijači Željezničara horski od prve minute skandiraju "Palestina".

20:40 - Igrači oba tima izlaze na teren.

20:35 - Glavni sudija večerašnje utakmica na Grbavici će biti Elvedin Topuzović iz Tuzle, dok su njegovi pomoćnici Marko Perić (Mostar) i Arnel Novalić (Doboj). Četvrti sudija je Sabrija Topalović iz Zenice.

20:30 - Novi igrači Željezničara Vahid Selimović i Aleksandar Boljević nisu na vrijeme registrovani ni za ovu utakmicu.

20:25 - Trener Fudbalskog kluba Željezničar Nermin Bašić očekuje tešku utakmicu.

"Puno smo i dobro radili tokom reprezentativne pauze. Željeli smo doći na bolji nivo koji će nam dati bolje rezultate. Dotakli smo se nekih stvari što ranije nismo imali vremena. Odigrali smo i dvije prijateljske utakmice. Zvijezda je ekipa koja u stvaranju. Dovodili su jako kasno igrače koji nisu prošli pripreme. Međutim, imaju individualce naprijed koji mogu napraviti brojne probleme. Nadamo se dobroj i sadržajnoj utakmici te pobjedi koja nam je prijeko potrebna kako bi ušli u neki pozitivan niz. Nadam se da neće padati puno kiša i da će teren biti uslovan za igru", rekao je Bašić.

20:20 - Plavi nakon poraza u Gradskom derbiju u prošlom kolu (3:0) silno žele povratak na pobjednički kolosijek, a fenjeraš iz Etno sela Stanišić idealna je prilika za tako nešto.

20:15 - Poznati su i sastavi timova:

Željezničar: Muftić, Cocalić, Krpić, Mekić, Štilić, Šehić, Drina, Amoah, Rustemović, Ovčina, Ćosić.

Zvijezda 09: Jelovac, Jevremović, Tomanović, Blažević, Veličković, Vadze, Milovanović, Šapić, Vukoja, Maksimović, Danoski.

20:15 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos meča 11. kola nogometne m:tel Premijer lige BiH između Željezničara i Zvijezde 09. Meč se igra na Grbavici s početkom u 20:45.