Tok utakmice: Zvijezda 09 - Sarajevo 1:0

D. P.
Važan meč i za jedne i za druge (Foto: FK Sarajevo)
(Foto: FK Sarajevo)
Utakmicom Zvijezde 09 i Sarajeva (1:0) danas je nastavljena Wwin liga Bosne i Hercegovine, a duel s Gradskog stadiona u Ugljeviku mogli ste pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice! Velika pobjeda Zvijezde 09.

90+3' - GOOOL! Zvijezda 09 vodi. Vadze je istrčao sam, prošao golmana i pogodio praznu mrežu.

90' - Aničić dobija žuti karton i propušta sarajevski derbi protiv Željezničara.

90' - Pet minuta nadoknade.

87' - Malo je do umora domaćih, malo i do pritiska Sarajeva, ali u ovim trenucima "visi" gol u vazduhu. Žestoka ofanziva Bordo tima.

86' - Još jedna stopostotna šansa. Penaranda ostavlja povratnu za Čatakovića, ali on šutira u vanjski dio mreže.

84' - Matanović šutira s distance, a lopta od bloka završava u rukama golmana Zvijezde Damjanovića.

81' - Prečka za Sarajevo. S vrha peterca neometan Đuričković šutira glavom, ali pogađa prečku.

77' - Mehmedović je u igri umjesto Buljubašića.

73' - Đuričković spašava u posljednji čas ispred Vukoje. Korner za Zvijezdu 09.

70' - Mustafić šutira iz slobodnog udarca visoko preko gola.

68' - Nova stopostotna šansa za Zvijezdu 09. Karaklajić je bio sam pred golom gostiju, oklijevao je s udarcem, a Radović je pravovremenim startom spriječio pogodak.

68' - Sada ponovo zatišje u igri s obje strane, nakon što je otvaranje drugog poluvremena bilo znatno bolje.

64' - Dobar pokušaj Mustafića je izblokiran, a u nastavku akcije lopta preko gola Zvijezde 09.

62' - Izmjene u ekipi Sarajeva. Penaranda je u igri umjesto Ziljkića, a Beganović umjesto Hasića.

58' - Dobra akcija Zvijezde 09, Vadze je ubacio u peterac, ali je neko iz odbrane Sarajeva izbacio loptu.

55' - Dobra prilika za Sarajevo! Uigrana kombinacija nakon slobodnog udarca za Mustafića, ali se on dugo namještao i šutirao preko gola.

53' - Ziljkić u dobroj poziciji, ali šutira preko gola iz obećavajuće zone.

50' - Najbolja šansa na utakmici! Dva na jedan su istrčali domaći, ali se obrukao napadač domaćih Kayodea. Ni on sam ne zna šta je uradio iz situacije kada je bio sam pred golmanom.

48' - Dobra prilika za Sarajevo nakon kornera, ali lopta odlazi u novi korner.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u kojem se očekuje veća ofanziva Sarajeva.

Poluvrijeme za zaborav je završeno. Po jedna šansa na obje strane, a Zvijezda 09 je bila nešto bliža golu nakon pokušaja Karaklajića.

44' - Žuti i za Karaklajića zbog starta nad Buljubašićem.

42' - Prinudna izmjena u Zvijezdi 09. Najbolji strijelac Vadze ulazi u igru, a izašao je Šipovac.

42' - Radović je prvi zapisani igrač zbog simuliranja, a onda i zbog žalbe na odluku sudije.

40' - Konačno dobra šansa i za Sarajevo! Ziljkić je nakon gužve šutirao silovito, ali je uklizao Maksimović i možda spasio gol.

39' - Navijači Sarajeva tek u 38. minuti stigli su na utakmicu, što je standardni problem bh. nogometa.

35' - Prva velika šansa na utakmici! Karaklajić je bio na sedam ili osam metara od gola Sarajeva, ali oba puta mu je u posljednji čas Đuričković izblokirao udarac.

30' - Konačno evo i šuta na utakmici. Nigerijac Kayode šutira s distance, ali preko gola Sarajeva.

30' - Pola sata za zaborav. Nismo vidjeli niti jednu priliku.

25' - Prve varnice na terenu. Đuričković je oborio Vukoju, a onda ga i gurnuo u jednom duelu, nakon čega je nastala obimnija svađa igrača na terenu. Srećom, sudija Kazlagić je sve smirio i nije bilo žutih kartona.

21' - Konačno jedno uzbuđenje na utakmici, ali Hasić nije stigao zahvatiti centaršut i Damjanović je lako sačuvao svoj gol.

19' - Faul u napadu svira Kazlagić, ali svejedno nije ni bilo šanse nakon centaršuta jer su domaći to izbacili.

18' - Slobodan udarac za Sarajevo u opasnoj zoni po gol domaćina. Bit će to idealna prilika za centaršut.

15' - Sada se malo i Zvijezda 09 oslobodila pritiska Sarajeva i izvela prvi korner, no šansi i dalje nema.

9' - Prvi pokušaj na utakmici pripisujemo Ziljkiću, ali je nakon kornera šutirao katastrofalno s nekih desetak metara. Lopta mu se odbila na poluvolej, ali je šutirao metrima iznad gola Zvijezde 09.

8' - Sarajevo dominira posjedom lopte i kontrolom igre, ali prilika nema. Evidentno je kako će izgledati sama igra tokom današnje utakmice.

4' - Prvi nešto opasniji napad Sarajeva. Hasić je glavom spustio loptu u peterac za nekog od svojih saigrača, ali je Damjanović uhvatio loptu.

1' - Počeo je duel u Ugljeviku.

Teren u Ugljeviku (Foto: Klix.ba)

12:56 - Igrači oba tima izlaze na teren predvođeni glavnim sudijom Kazlagićem. Meč će uskoro početi.

12:52 - Glavni arbitar današnjeg meča je Mirza Kazlagić iz Cazina, a pomagat će mu Marko Perić i Boris Dujmović, obojica iz Mostara. Četvrti sudija je Elvedin Topuzović iz Tuzle.

12:45 - "Ispred nas je novi izazov. Ostali smo dužni navijačima pružiti dobru igru, borbenost i zajedništvo. Cilj je pobjeda", rekao je Rožman u najavi utakmice.

12:38 - Trener Sarajeva Simon Rožman za utakmicu protiv Zvijezde ne može računati na usluge Anesa Krdžalića zbog blaže povrede, dok su svi ostali igrači dostupni.

Pod prijetnjom suspenzije su Marin Aničić, Almedin Ziljkić, Adalberto Peñaranda, Ajdin Hasić i Mirza Mustafić koji imaju po dva žuta kartona, dok po jedan karton imaju Hamza Čataković, Miomir Đuričković, Tarik Kapetanović i Renan Oliveira.

12:30 - Poznati su sastavi za današnji duel, a trener Sarajeva napravio je pet promjena u odnosu na Široki Brijeg. Među njima je i Adalberto Penaranda, koji meč počinje s klupe.

FK Zvijezda 09: Damjanović, Ristanović, Tomanović, Malić, Karaklajić, Ponjević, Šapić, Maksimović, Vukoja, Kayode i Šipovac.

FK Sarajevo: Iliev, Radović, Aničić, Đuričković, Kyeremeh, Buljubašić, Matanović, Mustafić, Ziljkić, Hasić i Oliveira.

12:30 - Zvijezda 09 je za mnoge prežaljena i od starta sezone nalazi se na posljednjem mjestu tabele. Spas joj bježi osam bodova i nema dvojbe ko je favorit u današnjem duelu.

S druge strane, Sarajevo je pod imperativom pobjede u borbi za Evropu i eventualni kiks bi ugrozio plasman u evropska takmičenja u narednoj sezoni.

12:30 - Duel se igra na Gradskom stadionu u Ugljeviku, gdje Zvijezda 09 dočekuje sve domaće utakmice ove sezone. Igrače očekuju solidni uvjeti za igru, 15 stepeni i trenutno nema padavina.

12:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice 20. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Zvijezde 09 i Sarajeva. Duel u Ugljeviku počinje u 13 sati.