Turska Super liga
29

Važna pobjeda Fenerbahčea: Džeko uspješniji od Pirića, VAR izazvao veliku kontroverzu

H. H.
Sporni detalj s utakmice između Antalyaspora i Fenerbahčea (Foto: Twitter)
Nogometaši Fenerbahčea pobijedili su kao gosti ekipu Antalyaspora rezultatom 2:0 u okviru 7. kola Super lige Turske.

Fener je tako stigao do važnih bodova kojima se približio Galatasarayu na tri boda zoastatka nakon što je Galata jučer samo remizirala protiv Kasimpaše 3:3.

Već u 2. minuti utakmice Fener je bio blizu pogotka preko Sebastiana Szymanskog. Ipak, igrač ekipe Antalyaspor Veysel Sarı je izbacio loptu s gol linije, a nakon VAR pregleda odlučeno je da lopta nije prešla crtu, iako postoje kadrovi na kojima se čini da ipak jeste.
Fener je imao više od igre, ali teško je stvarao prilike pred golom našeg Kenana Pirića, ali konačno, u 63. minuti naklon krasne akcije, Dušan Tadić je na pas Freda majstorski matirao bh. reprezentativca za 1:0.

U 77. minuti Džeko je zatresao mrežu Pirića, ali gol je poništen zbog minimalnog ofsajda, te je Dijamant ostao bez mogućnosti i da sedmi put uzastopno bude strijelac u prvenstvu s obzirom da je napustio teren dvije minute kasnije.

Pitanje pobjednika riješeno je u 82. minuti kada je Thalisson Kelven postigao autogol nakon sjajnog centaršuta Filipa Kostića.

Antalyaspor u narednom kolu očekuje gostujući meč protiv Rizespora, dok će Fenerbahče gostovati Samsunsporu.