Serie A
4

Vlahović nastavio briljirati u Seriji A, majstorijama je odveo Juventus na vrh tabele

Nogometaši Juventusa pobijedili su na stadionu Via del Mare u 21. kolu Serije A ekipu Leccea rezultatom 2:0 te su tako potvrdili odličnu formu upisavši peti uzastopni ligaški trijumf.

U prvom poluvremenu ekipe su bile dosta ujednačene pa i ne čudi da se mreže nisu tresle u uvodnih 45 minuta susreta.

Tako je bilo sve do pola sata prije kraja utakmice kada je Vlahović iskoristio centaršut Cambiasa i majstorski doveo Juventus u vodstvo. Gol pogledajte ovdje.

Samo devet minuta kasnije odlično raspoloženi Vlahović postiže svoj drugi gol, ovaj put na asistenciju McKennieja. Srbijanski napadač je tako u posljednjih osam utakmica u Seriji A postigao pet golova i upisao dvije asistencije.

Stara dama je potom mirno provela susret kraju, a pet minuta prije kraja meča Bremer je postavio konačnih 3:0 za ekipu iz Torina.

Juventus je večerašnjom pobjedom prestigao Inter na prvom mjestu Serije A. Sada imaju jedan bod više, ali Inter ima utakmicu manje. Lecce je na 14. poziciji. U narednom kolu Juventus dočekuje Empoli, dok će Lecce gostovati Genovi.