6

Vranješ strijelac u ubjedljivoj pobjedi AEK-a protiv Verije

Nogometaši AEK-a su u okviru 19. kola grčke Super Lige ugostili Veriju te su pobijedili rezultatom 5:0. Bh. reprezentativac Ognjen Vranješ postigao je prvjenac.

AEK je u prvom poluvremenu postigao pet golova, prvo je mrežu Verije u 12. minuti načeo Christodoupoulos, tri minute kasnije je pogodio Lambropoulos, u 25. minuti se na listu strijelaca upisao Mantalis, a potom je u 36. minuti autogol postigao Tomas. U 40. minuti je na scenu stupio bh. reprezentativac Ognjen Vranješ, koji je pogodio za 5:0. Bio je to njegov prvjenac za AEK, koji je nakon prvog poluvremena imao visoko vodstvo.

U drugom poluvremenu su oba trenera izvršila po tri izmjene, a viđen je još jedan gol u mreži gostiju. Konačnih 6:0 postavio je Christodoulopoulos u 89. minuti. Bio je to njegov drugi pogodak na utakmici.

AEK je sada šesti na tabeli s 29 bodova, dok posljednja Veria ima 13 bodova. Lider je Olympiakos sa 45 bodova.