Posebna podrška
109

Zbog Džeke i saigrača iz regiona na utakmici Fenerbahčea pojavila se zastava Jugoslavije

N. K.
Zastava na balkonu pored stadiona (Foto: Screenshot)
Nogometaši Fenerbahčea nakon prvog poluvremena utakmice 10. kola turske Super lige vode rezultatom 2:0 protiv domaćeg Pendikspora, a uoči utakmice koja se igra na Pendik stadionu uočena je jedna zanimljiva situacija.
Naime, jedan od navijača gostujućeg Fenerbahčea objesio je zastavu Jugoslavije koja se nalazi odmah pored transparenta posvećenog klubu.

Na taj je način odlučio pružiti podršku kapitenu reprezentacije Bosne i Hercegovine Edinu Džeku i brojnim saigračima iz regiona koji igraju s njim u ekipi.

Naime, u prvi sastav se vratio hrvatski golman Dominik Livaković nakon što tokom sedmice nije igrao u Evropskoj ligi zbog lakše povrede.

U prvih 11 Fenerbahčea nalaze se i kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić te već pomenuti Džeko.

U igračkom kadru je i Slovenac Miha Zajc, a od ranije je poznato kako su se njih četvorica odmah sprijateljila.

Inače, Fenerbahče je poveo autogolom Canpolata, dok je prednost udvostručio Kahveci tri minute prije odlaska na odmor.

Fenerbahče nakon prvih devet kola ima maksimalan učinak te će tako vjerovatno ostati i nakon večerašnje utakmice.