27

Uživo / Željezničar - Posušje 1:0: Dangubić doveo Željezničar u vodstvo!

E. B.
(Foto: V. D./Klix.ba)
Nogometaši Željezničara dočekuju Posušje na stadionu Grbavica u okviru devetog kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, a tekstualni prijenos utakmice možete pratiti na portalu Klix.ba.
66' - Mahmić je dobio žuti karton jer je pred kaznenim prostorom srušio Stapića.

62' - Sada je Boljević pokušao sa 25 metara, ali je šutirao visoko preko gola.

55' - GOOOOL!!! Željezničar vodi! Filip Dangubić! Boljević je ubacio sa desne strane u peterac, a Dangubić glavom matira Galića za 1:0!

52' - Sada je i Pavković šutirao iz daljine, ali i on pravo u Muftića.

50' - Sada je ponovo Posušje zaprijetilo. Rozić je šutirao iskosa sa desne strane sa 20 metara, a Muftić je bez problema uhvatio loptu.

49' - Posušje je prvo zaprijetilo kada je Boban nakon ubačaja iz slobodnjaka šutirao sa sedam metara, no visoko preko gola. Nakon samo dvadesetak sekundi na drugoj strani je zaprijetio Cvetanoski, no šutirao je loše iskosa sa lijeve strane.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Trener Željezničara Ćorić je izvršio dvostruku izmjenu, te su sada u igri Cvetanoski i Marković umjesto Radinovića i Al-Jabera.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Željezničar - Posušje 0:0

45+1' - Igrat će se još tri minute.

43' - Radovac je dobio žuti karton zbog oštrog faula na centru nad Kobiljarom.

41' - Hiroš je pokušao iskosa sa lijeve strane, visoko preko gola.

39' - Sada je i Karjašević pokušao iz daljine, ali je to učinio katastrofalno.

37' - Manijaci i danas prave lijepu atmosferu na Grbavici.

35' - Al-Jaber je faulirao Kamenara i dobio žuti karton.

33' - Galić je prošao po desnoj strani i ubacio pred kazneni prostor, Dangubić je spustio loptu Al-Jaberu koji šutira preko gola.

29' - Sada je Karamarko udario Bobana i dobio je žuti karton.

26' - Velika prilika za Željezničar! Karamarko je sjajno uposlio Dangubića koji je napravio lijep dribling i izašao pred Galića, no golman Posušje brani zicer i spašava svoj gol!

22' - Velika prilika za Posušje! Pavković je iskoristio neshvatljiv kiks Mahmića u izgradnji napada, izašao je sam pred Muftića, no golman Plavih sjajno brani!

20' - Sada je Radovac zaprijetio šutem iz voleja sa 25 metara, ali je lopta otišla pored gola.

15' - Šukilović je zbog povrede zamijenjen u debiju za Željezničar. Umjesto njega u igri je Mahmić.

10' - Željezničar je ofanzivan od prve minute i dominira u posjedu lopte na otvaranju susreta, dok Posušje igra na kontre.

8' - Rozić je pokušao sa 25 metara, ali pravo u Muftića.

6' - Boban je prvi igrač sa žutim kartonom nakon što je laktom udario Karamarka.

5' - Željezničar u prvih pet minuta igra izuzetno žestok presing, igrači Posušja imaju problema sa iznošenjem lopte.

1' - Utakmica je počela!

14:59 - Sve je spremno za početak susreta.

14:55 - Prije nekoliko trenutaka završen je duel Igmana i GOŠK-a u kojoj je domaćin slavio sa 3:2.

14:51 - Glavni sudija utakmice je Ernis Džemidžić iz Goražda, a pomagat će mu Senad Ibrišimbegović iz Travnika te Damir Lazić iz Brčkog dok je četvrti sudija Nemanja Aleksić iz Banje Luke.

Mirza Kazlagić iz Cazina i Davor Maksimović će biti u VAR sobi.

14:47 - Ova dva rivala su izjednačena na tabeli, nalaze se na trećem odnosno četvrtom mjestu na tabeli sa po 14 bodova i sigurno je da će pobjednik iz ovog meča steći neophodno samopouzdanje uoči nastavka prvenstva.

14:42 - Posušje je pobijedilo Radnik, a onda doživjelo poraz od banjalučkog Borca iako su većinu utakmice bili respektabilan rival, pa je sigurno da na Grbavicu ne dolaze s bijelom zastavom.

14:38 - Plavi su poraženi od Zrinjskog nakon čega su remizirali sa Sarajevom, pa se izabranici Denisa Ćorića protiv direktnog konkurenta u borbi za evropska takmičenja žele vratiti na pobjednički kolosijek.

14:35 - Željezničar će probati prekinuti seriju od dva meča bez pobjede, dok je Posušje poraženo u posljednjem duelu i pokušat će izbjeći drugi uzastopni poraz.

14:31 - Poznati su i sastavi za današnju utakmicu.

Željezničar: Muftić, Galić, Šukilović, Karamarko, Radinović, Karjašević, Radovac, Hiroš, Al-Jaber, Boljević, Dangubić.

Posušje: Galić, Stapić, Marić, Abrego, Bekavac, Begić, Kobiljar, Kamenar, Rozić, Boban, Pavković.
14:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos susreta 9. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine u kojem se sastaju Željezničar i Posušje. Susret se igra na stadionu Grbavica s početkom u 15:00 sati.