618

Zrinjski izbacio Botev i prošao u play-off Konferencijske lige

H. H.
Detalji s utakmice između Zrinjskog i Boteva (Foto: HŠK Zrinjski)
Nogometaši Zrinjskog pobijedili su bugarski Botev rezultatom 2:0 u revanš utakmici 3. pretkola Konferencijske lige i prošli su u play-off nakon što su u prvom susretu poraženi 2:1.

Posljednja prepreka da drugu godinu zaredom igraju grupnu fazu Konferencijske lige portugalska Vitoria iz Guimaraesa.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i imali su dvije dobre šanse. U 5. minuti nakon prekida lopta je prošla sve i išla u gol, ali odbranio je Marić.

Poslije kornera Conte je šutirao glavom, a Marić ponovo spasio Zrinjski.

Nakon toga probudio se i Zrinjski. U 22. minuti golman Boteva Bernat je srušio Malekinušića, a sudija pokazao na bijelu tačku. Prethodno je sjajno glavom šutirao Mulahusejnović, a Bernat odbranio, da bi u nastavku akcije bio dosuđen penal.

Odgovornost je preuzeo Mlinar, ali Bernart je pročitao njegov udarac i uhvatio loptu.

Mostarci su napadali i nakon toga, a do vodstav su došli u 39. minuti. Memija je izvanredno centrirao s desne strane, a Mulahusejnović odlično skočio i pogodio glavom za 1:0.

Samo dvije minute kasnije Conte je bez lopte udario Barišića i zaradio dikretan crveni karton, te je Botev ostao s igračem manje.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi gosti su mogli šokirati Mostarce. Nakon brze kontre Akere je izašao sam pred Marića, ali golman Zrinjskog je sjajno odbranio.

U nastavku je Zrinjski napadao s igračem više, ali teško je stvarao prilike. U 71. minuti Šunjić je dobro skočio nakon kornera i šutirao pored gola, a osam minuta prije kraja vidjeli smo trenutak odluke.

Nakon lijepe akcije po lijevoj strani i prodora Ćužea, Kiš se sjajno snašao na prvoj stativi i efektno pogodio za 2:0 i prolaz Mostarca dalje.

Protivnik Zrinjskog u play-offu izvjesno će biti portugalska Vitoria iz Guimaraesa koja je eliminisala švicarski Zürich.

Rezultat i strijelci:

Zrinjski - Botev 2:0 (Mulahusejnović 39', Kiš 82')

Utakmica iz minute u minut:

90+1' Botev je postigao gol, ali je opravdano poništen zbog ofsajda.

90' - Igrat će se šest minuta sudijske nadokande.

Zrinjski - Botev 2:0 (Kiš 82')

82' - GOOOOOOOOOL! Zrinjski vodi 2:0 golom Kiša. Bila je to lijepa akcija i efektan gol. Sada je Zrinjski veoma blizu play-offa Evropske lige.

80' - Sve smo bliži produžecima.

71' - Kakva šansa za Zrinjski! Nakon kornera Šunjić je dobro skočio i šutirao pored gola.

66' - Sada je pokušao i Malekinušić, ali također pored gola.

63' - Tičinović je šutirao iz daljine, ali pored gola.

60' - Zrinjski očekivanoo s igračem više ima posjed lopte na svojoj strani, ali bez većih šansi.

52' - Dobar udarac Mlinara iz slobodnog udarca, ali odbranio je Bernat.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

Zrinjski - Botev 1:0 (Mulahusejnović 39')

45+4' - Kakva šansa za Botev! Nakon brze kontre Akere je izašao sam pred Marića, ali golman Zrinjskog je sjajno odbranio.

45' - Igrat će se šest minuta sudijske nadokande.

41' - Crveni karton za Botev! Conte je bez lopte udario Barišića i zaradio dikretan crveni karton.

39' - GOOOOOOOL! Sjajni Mulahusejnović pogađa glavoim za 1:0. Memija je izvanredno centrirao, a robusni napadač Zrinjskog odlično skočio i pogodio.

36' - Dobra šansa za Zrinjski! Mulahusejnović je primio loptu u šesnatesrecu i iskosa šutirao pored gola.

28' - Zrinjski napada i nakon promašenog penala.

22' - Nema gola! Golman Bernat je odbranio udarac Mlinara. Pročitao je njegov udarac i uhvatio loptu.

22' - Penal za Zrinjski! Golman Bernat je srušio Malekinušića, a sudija pokazao na bijelu tačku. Prethodno je sjajno glavom šutirao Mulahusejnović, a Bernat odbranio, da bi u nastavku akcije bio dosuđen penal.

20' - I dalje bez pravih uzbuđenja pred golom gostiju.

13' - Nakon početne inicijative gostiju, Zrinjski polako dolazi do daha i preuzima posjed lopte.

8' - Još jedna velika šansa za goste! Poslije kornera Conte je šutirao glavom, a Marić ponovo spasio Zrinjski.

7' - Velika šansa za Botev! Nakon ubačaja lopta je prošla sve i išla u gol, ali odbranio je Marić.

5' - Veliki hendikep za Zrinjski na samom startu utakmice. Povrijedio se Josip Ćorluka i neće moći nastaviti utakmicu, a mijenja ga Kerim Memija.

1' - Počela je utakmica u Mostaru.

19:55 - Ekipe izlaze na teren, tribine stadiona Pod Bijelim brijegom su dobro ispunjene.

19:50 - Ukoliko Zrinjski eliminiše Botev, posljednja prepreka da drugu godinu zaredom igra grupnu fazu Konferencijske lige će mu biti švicarski Zürich ili portugalska Vitoria iz Guimaraesa. Portugalci su slavili u prvom susretu sa 3:0, te su im oni najvjerovatniji protivnik.

19:40 - "Izgubili smo 2:1 u prvoj utakmici, ali mislim da je rezultat mogao biti drukčiji. Pokazali smo odlučnu, hrabru igru i svojim smo greškama primila dva gola. Sedam dana kasnije mislim da se imamo čemu nadati. Nemamo zdravstvenih poteškoća osim Slobodana Jakovljevića i mislim da će igrači biti svježi, spremni dati svoj maksimum, a ako budemo na tom nivou, imamo se pravo nadati dobrom ishodu", rekao je trener Zrinjskog Mario Ivanković uoči današnjeg susreta, te dodao:

"Neće biti lako, bit će i teško vrijeme, ali uz podršku navijača i našu vjeru da možemo, da hoćemo, imamo šansu", kazao je trener Zrinjskog.

19:35 - Plemići su u prvom susretu u Bugarskoj poraženi sa 2:1, te se večeras u Mostaru nadaju da će uspjeti preokrenuti rezultat i plasirati se u play-off za Konferencijsku ligu.

19:30 - Poznati su i sastavi timova:

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Šunjić, Barišić, Tičinović, Mlinar, Posavec, Ivančić, Ćuže, Malekinušić, Mulahusejnović.

🎤 Pomoćni trener Nenad Gagro najavio uzvratni susret protiv Botev Plovidva koji nas od 20 sati očekuje na Stadionu HŠK Zrinjski!Početnih 11: Marić - Tičinović, Barišić, Šunjić, Ćorluka - Mlinar, Ivančić - Ćuže, Posavec, Malekinušić - Mulahusejnović

Posted by HŠK Zrinjski Mostar on Thursday, August 15, 2024

Botev: Bernat, Minkov, Tamn, Conte, Balogiiannis, Perera, Karabelyov, Nwachukwu, Popov, Akere, Sekulić.

19:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na direktan tekstualni prijenos utakmice između Zrinjskog i Boteva okviru trećeg pretkola Konferencijske lige, a koja se igra u Mostaru s početkom u 20 sati.