13

Zrinjski nakon tri utakmice bez pobjede savladao Slobodu Pod Bijelim brijegom

F. Z.
Ilustracija (Foto: Klix.ba)
Nogometaši mostarskog Zrinjskog večeras su u petom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Pod Bijelim brijegom savladali Slobodu rezultatom 1:0.

Domaćin je zaprijetio u petoj minuti preko Bilbije, ali je njegov udarac zaustavila stativa. Nekoliko minuta kasnije Golubović dva puta zaustavio Bilbiju. Prvo je u 12. minuti njegov udarac odbio u korner, a potom je nakon kornera uz pomoć svoje odbrane uspio otkloniti opasnost ispred gola.

Zrinjski je do vodstva došao u 21. minuti susreta, a strijelac je bio Anes Mašić nakon asistencije Ognjena Todorovića. Sloboda je prijetila u završnici prvog poluvremena, a domaćina je spasila stativa.

Posljednju priliku u prvih 45 minuta imao je Zrinjski, ali je Golubović još jednom sačuvao svoju mrežu.

U nastavku susreta Zrinjski je mogao doći i do drugog gola, ali Bilbija večeras nije imao sreće. Plemići su do kraja sačuvali prednost i nakon tri utakmice bez pobjede upisali su drugi trijumf ove sezone.

Zrinjski je sada šesti na tabeli sa sedam osvojenih bodova, dok je Sloboda osam sa četiri osvojena boda.