Konferencijska liga
168

Zrinjski poražen u Bugarskoj, preokret za play-off će tražiti u Mostaru

N. M.
Nogometaši Zrinjskog poraženi su u prvom meču trećeg pretkola Konferencijske lige, a u bugarskom Plovdivu savladao ih je domaći Botev rezultatom 2:1.

Botev je imao prvu šansu na utakmici. U 10. minuti se Akere našao sam na 17 metara od gola, ali sjajnom paradom ga zaustavlja Marić.

Pet minuta poslije velika šansa za Zrinjski. Ćuže je divno prošao i izašao sam pred golmana domaćih, ali on zaustavlja njegov udarac i spašava Bugare.

U 24. minuti je Zrinjski imao novu veliku šansu. Mulahusejnović krasno spušta loptu Posavecu i izbacuje ga oči u oči s golmanom Bernatom, ali okliznuo se igrač Zrinjskog u odsudnom trenutku.

Promašaje Zrinjskog kaznio je Akere u 35. minuti, kada fenomenalnim udarcem pogađa rašlje gola Plemića za 1:0.

Mogao je bugarski tim i do drugog gola na startu drugog dijela, ali Marić fantastično zaustavlja Sekulića u situaciji jedan na jedan.

Ćuže u 71. minuti pogađa prečku gola Bugara, a u 77. minuti je bio precizniji pa je spektakularnim goloom poravnao na 1:1.

Međutim, radost Plemića se nije ni stišala, a na drugoj strani Crnogorac Maraš vraća prednost Botevu od 2:1.

Revanš u Mostaru igra se narednog četvrtka, a viceprvak BiH će juriti ovaj minimalan zaostatak i pokušati preokretom izboriti play-off Konferencijske lige.

Rezultat i strijelci:

Botev - Zrinjski 2:1 (Akere 35', Maraš 79' / Ćuže 77')

Utakmica iz minute u minutu:

Kraj utakmice!

90' - Pet minuta sudijske nadoknade.

90' - Zrinjski sada vrši pritisak i pokušava doći do zlata vrijednog gola i poravnanja.

87' - Marić fantastičnom odbranom zaustavlja Maraša i sprječava ga da povisi na 3:1!

79' - GOOOL! Šok za Zrinjski dok se radost još nije bila ni stišala. Crnogorac Maraš je pogodio za 2:1 vodstvo Boteva.

77' - GOOOOOOOOOOOOL! Ćuže! 1:1! Majstorski je pogodio mrežu domaćina za poravnanje!

76' - Nwachukwu je promašio sjajnu šansu za Botev. Otvorila se sada utakmica jer je Zrinjski krenuo ofanzivnije po poravnanje.

73' - Golman Bernat zaustavlja Mulahusejnovića u velikoj šansi. Ostaje 1:0 za Botev.

71' - Zamalo gol za Zrinjski! Ćuže je ubacivao s lijeve strane i lopta mu je prešla "preko noge", a na kraju je završila na prečki!

69' - Marić istrčava na jednu dugu loptu i u posljednji tren je hvata ispred napadača Boteva Sekulića.

64' - Tičinović odigrava povratnu loptu za Kiša, a njegov slab šut ide pravo u golmana Bernata.

63' - Već nekoliko minuta se ukazuje pomoć povrijeđenom nogometašu Boteva.

61' - Tičinović mijenja Memiju u timu Zrinjskog. Pokušava Ivanković izmjenama prodrmati ekipu.

57' - Malekinušić je prošao po desnoj strani i onda povratnom loptom proigrati nekog od saigrača, ali ispriječio se defanzivac Boteva.

56' - Ne izgleda dobro igra Zrinjskog u nastavku. Teško da će ovako stići do poravnanja.

48' - Stopostotna prilika za Botev! Sekulić je izašao pred Marića, ali golman Zrinjskog spašava svoj gol refleksnom intervencijom!

46' - Kiš je zamijenio Posaveca u timu Mostaraca na pauzi između dva poluvremena.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme utakmice. Zrinjski će u narednih 45 minuta morati juriti minimalan zaostatak.

Kraj prvog poluvremena.

43' - Finiš je prvog poluvremena i Botev čuva stečenu prednost. Zrinjski će morati više riskirati u nastavku kako bi pokušao izbjeći poraz.

35' - GOOOOL! Botev vodi, a strijelac je Akere! Sjajno je pogodio rašlje gola bh. tima za vodstvo Bugara.‚

29' - Botev trenutno drži loptu više u svom posjedu i kontroliše igru, ali Zrinjski dobro stoji u defanzivnom bloku.

24' - Nova sjajna šansa za Zrinjski! Mulahusejnović krasno spušta loptu Posavecu i izbacuje ga oči u oči s golmanom Bernatom, ali okliznuo se igrač Zrinjskog u odsudnom trenutku.

23' - Ivančić je zaradio žuti karton.

22' - Nwachukwu sjajno šutira s 20 metara, a lopta ide metar pored stative gola Zrinjskog.

15' - Velika šansa za Zrinjski! Ćuže je divno prošao i izašao sam pred golmana domaćih, ali on zaustavlja njegov udarac i spašava Bugare.

15' - Ćorluka lijepo centrira s desne strane, ali u posljednji tren loptu s glave Mlinaru skida jedan defanzivac Boteva.

12' - Nova opasnost po gol Zrinjskog! Sekulić šutira nakon ubačaja iz kornera, ali loptu šalje pored stative.

10' - Prva šansa na utakmici za Botev! Akere se našao sam na 17 metara, ali njegov udarac lijepom paradom zaustavlja golman Marić.

Koreografija bugarskih navijača (Foto: Botev Plovdiv)

8' - Sada se igra uglavnom na sredini terena i traje početno ispitivanje snaga dva tima. Nema uzbuđenja.

4' - Pokušao je i Zrinjski zaprijetiti iz slobodnjaka, ali na visini zadatka je i odbrana Boteva.

2' - Barišić dobro reaguje nakon ubačaja iz slobodnjaka, a potom volej udarcem loše loptu zahvata Eto'o.

1' - Odmah problemi za Zrinjski. Ivančić je na ivici kaznenog prostora srušio Nwachukwua i sada Bugari imaju slobodnjak u opasnoj zoni.

1' - Počela je utakmica u Bugarskoj!

19:55 - Zrinjski je zbog obaveza u Evropi odgodio duel prvog kola domaćeg šampionata u Bosni i Hercegovini, u kojem su trebali igrati protiv Igmana.

19:53 - Utakmica se igra na stadionu Hristo Botev u Plovdivu, a glavni sudija bit će Portugalac Fabio Verissimo, kojem će pomagati Pedro Ribeiro i Hugo Andre Pires Ribeiro.

19:50 - Zrinjski je svoju evropsku avanturu počeo od drugog pretkola Konferencijske lige, gdje je s ukupnih 3:2 eliminisao slovenački Bravo.

19:47 - Treneri Dušan Kerkez i Mario Ivanković odredili su sastave timova za ovaj duel, a oni izgledaju ovako:

Botev: Bernat, Balogiannis, Conte, Tamm, N. Minkov, Eto'o, Perera, Akere, Popov, Nwachukwu i Sekulić.

Na klupi su Kajzer, Igonen, Ukaki, Remeikis, N. Iliev, Diabate, Karabelyov, Videv, Marinov, Chernev, Korosec, Maraš.

Zrinjski: Marić, Memija, Šunjić, Barišić, Ćorluka, Ivančić, Posavec, Mlinar, Ćuže, Malekinušić i Mulahusejnović.

Na klupi su Sefo, Karačić, Kiš, Mamić, Ramić, Savić, Jakovljević, Topić, Abdurahimi, Kozina, Tičinović, Rušević.

Ivanković je tako napravio tri promjene u odnosu na prethodni meč u Evropi protiv slovenačkog Brava. Sada su, u odnosu na taj meč, u timu Memija, Šunjić i Malekinušić, a na klupu su preselili Tičinović, Jakovljević i Topić.

19:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na direktan tekstualni prijenos utakmice Botev Plovdiv - Zrinjski u trećem pretkolu Konferencijske lige.