Poluvrijeme završeno
68

Zrinjski sve bliži trećem pretkolu Konferencijske lige, Janković postigao gol karijere

D. P.
Sjajna igra u prvom dijelu (Foto: G. Š./Klix.ba)
Nogometaši Zrinjskog vode rezultatom 2:0 protiv Tirane na poluvremenu revanš utakmice drugog pretkola Konferencijske lige i uz skor iz prvog meča imaju tri gola prednosti.

Nakon pobjede rezultatom 1:0 u Tirani, prvak BiH rutinski privodi posao kraju. Čini se da albanskom timu prijeti visok poraz.

Zrinjski je bio bolji tim tokom svih 45 minuta, ali je izostalo većih prilika u prvom dijelu utakmice. No, vrijedilo je čekati na prvo veće uzbuđenje.

Spektakularan pogodak u 25. minuti postigao je Niko Janković. Jedan od najboljih nogometaša Zrinjskog u posljednje vrijeme je s više od 20 metara projektilom pogodio mrežu gostiju.

Trenutak kada je Janković šutirao

U 36. minuti Ivan Jukić prolazi po lijevoj strani i centrira, a volej hvata Mario Tičinović za 2:0. Još jedan lijep pogodak Pod Bijelim Brijegom.

Nastavak utakmice trebao bi biti samo formalnost za Zrinjski i bh. predstavnik će vjerovatno igrati protiv Tobola u trećem pretkolu Konferencijske lige.