Veliki uspjeh
540

Zvezda nadoknadila zaostatak iz Norveške i plasirala se u grupnu fazu Lige prvaka

H. H.
Zvezda je ostvarila veliki uspjeh (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Crvene zvezde plasirali su se u grupnu fazu Lige prvaka nakon što su u revanšu na beogradskoj Marakani pobijedili norvešku ekipu Bodo/Glimt rezultatom 2:0 i tako nadoknadili poraz iz prvog meča 2:1.
Beograđani su odigrali izvanredno prvo poluvrijeme u kojem su potpuno nadigrali Bodo, a nagrada za takvu igru došla je u u 26. minuti kada je dosuđen penal koji je u gol pretvorio Bruno Duarte za 1:0.

U nastavku se igralo nešto opreznije s obje strane, a trenutak odluke desio se u 59. minuti. Nakon kornera i gužve najbolje se snašao Spajić koji je glavom pogodio za 2:0.

Do kraja je Bodo jalovo napadao, ali do gola nije mogao i Zvezda je napravila ogroman uspjeh plasmanom u grupnu fazu Lige prvaka.

Žrijeb Lige prvaka održat će se sutra u 18 sati u Monte Carlu, a osim Zvezde predstavnik regiona bit će i zagrebački Dinamo.