Snimak postao viralan
37

Shaquille O’Neal izazvao Michaela Phelpsa na plivačku utrku, mnogi su iznenađeni rezultatom

E. K.
Shaquille O’Neal (Foto: Screenshot)
Legendarni NBA košarkaš Shaquille O’Neal izazvao je jednog od najboljih plivača ikada Micahela Phelpsa na plivačku utrku i mnogi su ostali iznenađeni ostvarenim rezultatom.

Američki plivač je označen kao jedan od najboljih u historiji budući da je četiri puta učestvovao na Olimpijskim igrama i tom prilikom osvojio nevjerovatnih 28 medalja od čega su 23 zlate što najviše zlatnih medalja u historiji OI.

Utrka je održana 2009. godine, a video pomenutog dvojca je sada postao viralan. U Mangione Aquatic Centru na Loyola Univerzitetu u Marylandu, O'Neal je uspio pobijediti Phelpsa u utrci slobodnim stilom.

NBA velikan je morao plivati 25 jardi dok je Phelps morao preći duplo veću dionicu, ali sa pet sekundi prednosti na startu utrke.

Na kraju je O'Neal imao vrijeme 23.14, a Phelps je utrku završio sa vremenom 24.03 pa je tako američki košarkaš pobijedio svog sunarodnjaka na njegovom terenu.