Siguran trijumf
34

Francuska savladala Hrvatsku u rukometnom klasiku prvog kola Evropskog prvenstva

Rukometaši Francuske pobijedili su Szegedu u prvom kolu Evropskog prvenstva selekciju Hrvatske rezultatom 27:22 i tako na najbolji način otvorili takmičenje najboljih reprezentacija Starog kontinenta.

Francuzi su vodili od samog početka utakmice te su iskoristili loš ulazak Hrvata. Vrlo brzo je bilo 7:2 za Francusku, ali je Hrvatska ipak uspjela do poluvremena vratiti se u igru. Bilo je 13:11 za Francusku.

Čitavo drugo poluvrijeme igralo se gol za golom tako da Hrvati nisu uspijevali smanjiti prednost i eventualno izjednačiti, ali se ni Francuzi nisu uspijevali odlijepiti. Tek pred kraj meča Hrvatska je pala što je Francuska iskoristila i stigla do sigurne i zaslužene pobjede.

Najbolji u Francuskoj bio je Descat sa sedam golova, dok je Mem dodao šest. Ćupić je za Hrvatsku postigao šest golova, a Lucin je četiri.

U drugoj utakmici grupe C, reprezentacija Srbije je ranije danas savladala selekciju Ukrajine rezultatom 31:23. Za dva dana se sastaju Hrvatska i Srbija te Francuska i Ukrajina.