Beč
126

Tok utakmice / Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u rukometu: Austrija - BiH 34:32

(Foto: Klix.ba)
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u posljednjem kolu grupe 3 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Hrvatskoj je gostovala u Austriji i izgubila je rezultatom 34:32. Tekstualni prijenos utakmice iz Beča mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

60' - Posljednji napad na susretu ima BiH. Terzić je pogodio, a potom i Vranješ za konačnih 34:32.

59' - Frimmel je promašio. Vranješ pogađa prečku na drugoj strani. Time-out za Austriju.

58' - Weber pogađa stativu, Predragović nakon kontre pogađa za 34:30.

57' - Bilyk je isključen na dvije minute. Sedmerac za našu reprezentaciju. Terzić pogađa stativu.

56' - Ovčina daje gol sa krila. Božović pogađa još jednom.

55' - Bilyk daje gol za novih plus pet na prazan gol. Naši reprezentativci su se predali još prije pet minuta.

54' - Grahovac brani Zeinerov šut.

53' - Sedmerac za Austriju. Bilyk je siguran. Vegar šutira sa deset metara, Pilipović brani.

52' - Burić je isključen treći put i za njega je susret završen. Bilyk pogađa prečku. Panić šutira, Pilipović brani.

51' - Kontranapad golom završava Ovčina. Time-out Austrija.

50' - Raspad sistema u našoj igri. Zeiner i Ziura daju golove za nedostižnih plus pet. Time-out zove Šuman. Kasno, čini se. Burić smanjuje na 31:27.

49' - Božović još jednom prolazi kroz našu odbranu i daje gol. Na drugoj strani Panić promašuje.

48' - Posch pogađa stativu. Sedmerac za BiH je izborio Burić. Terzić rutinski daje gol.

47' - Novi promašaj za našu reprezentaciju. Prce je promašio.

47' - Nova kontra Austrije, Frimmel pogađa za tri gola razlike za Austriju.

46' - Nova izgubljena lopta naših reprezentativaca. Božović sa deset metara cijepa mrežu naše selekcije.

45' - Nova greška naše selekcije, Frimmel pogađa za vodstvo Austrije. Šuman zove novi time-out nakon još jedne serije Austrije 3:0.

44' - Sedmerac za Austriju koristi Bilyk. Ponovo je neriješeno.

43' - Prce šutira, Pilipović brani.

42' - Bilyk je izigrao čitavu našu odbranu i asistirao Poschu za gol. Burić je isključen.

41' - Weber pogađa sa krila. Sedmerac za BiH na drugoj strani. Terzić još jednom pogađa!

40' - Bilyk daje još jedan pogodak. Prce pogađa za novih plus dva!

39' - Panić sa 11 golova pogađa! Burić je izborio sedmerac nakon kontre uz isključenje Ziure! Terzić je siguran!

38' - Grahovac brani sjajno Poschu nakon kontre!

37' - Panić dovodi BiH u vodstvo, nakon samo osam sekundi zabija i Zeiner.

36' - Bilyk pogađa za 20:20.

35' - Weber pogađa za 20:19. Pilipović brani Panićev šut.

34'- Božović je isključen. Panić daje peti gol!

33' - Božović sa deset metara sa zemlje pogađa.

32' - Sedmerac za BiH! Terzić siguran! 19:17!

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Nuić pogađa sa krila. Grahovac brani Wagneru!

30' - Wagner pogađa za 17:17, kraj prvog poluvremena. Ovčina je isključen i neće igrati u prve dvije minute drugog poluvremena.

29' - Nova odbrana Bauera nakon Panićevog šuta. U nastavku akcije Posch je isključen uz Burićev pogodak.

28' - Weber pogađa nakon kontre za 16:16. Predragovićev šut zaustavlja Bauer, a potom i Karačićev.

27' - Novi sedmerac za Austriju uz novo isključenje! Prce mora dvije minute napolje. Grahovac brani sedmerac Weberu!

26' - Šuman zove time-out nakon serije Austrijanaca 3:0. Burić dovodo BiH ponvo u prednost.

25' - Izjednačenje. Bilyk je pogodio za 15:15.

24' - Novo isključenje za našu reprezentaciju. Malinović je isključen uz sedmerac. Weber s lakoćom nadmudruje Efendića.

23' - Panić još jednom nezaustavljiv! Sedmerac za Austriju iskorištava Weber.

22' - Panić sa deset metara pogađa! Božović na drugoj strani pogađa.

21' - Zeiner pogađa, na drugoj strani Terzić pogađa nakon brzog centra! Ziura pogađa, Vegar je isključen.

20' - Panić silovitim šutem pogađa za 12:9.

19' - Weber siguran sa krila, njegov drugi pogodak!

19' - Malinović je pogodio stativu, a u nastavku napada Prce pogađa!

18' - Zeiner pogađa uz isključenje Burića.

17' - Ovčina sa lijevog krila pogađa!

16' - Frimmel smanjuje na 9:7.

15' - Nuić pogađa! Nakon nove kontre Nuićev šut brani Aleksić.

14' - Izgubili smo loptu, Bilyk pogađa iz kontre.

13' - Još jedna izgubljena lopta za Austriju. Naša odbrana sjajno izgleda u uvodnom dijelu meča.

12' - Grahovac bilježi treću odbranu, Nuić nakon kontre pogađa! Predragović daje još jedan gol nakon kontre!

11' - Bilyk je pogodio stativu, na drugoj strani Panić dovodi našu selekciju u vodstvo! Time-out za Austriju.

10' - Predragović nakon kontre pogađa za 5:5!

9' - Predragović pogađa sa desnog krila za 5:4.

8' - Grahovac je upisao drugu odbranu nakon Frimmelovog šuta sa lijevog krila!

7' - Lijepa akcija BiH sa igračem manje, Vranješ pogađa.

7' - Sedmerac za Austriju uz Ovčinino isključenje. Weber siguran.

6' - Predragović pogađa za našu selekciju.

5' - Frimmel pogađa sa lijevog krila za 4:1.

4' - Bilyk pogađa za 3:0. Na drugoj strani pogađa Ovčina.

3' - Nekoliko grešaka na obje strane na startu meča.

2' - Božović pogađa, a potom i Ziura nakon naše izgubljene lopte.

1' - Grahovac brani! Na drugoj strani sedmerac za BiH. Prce pogađa stativu.

1' - Susret je počeo, sa centra su krenuli Austrijanci. Poželimo sreću našim reprezentativcima u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo!

20:24 - Završeno je intoniranje i austrijske himne. Susret će uskoro početi.

20:21 - U toku je intoniranje himne BiH.

20:18 - U toku je predstavljanje ekipa, a potom će uslijediti i intoniranje himni.

20:17 - Austrija će igrati u sastavu: Aleksić, Bauer, Bilyk, Božović, Feichtinger, Frimmel, Jelinek, Neuhold, Pilipović, Posch, Ranftl, Schopf, Wagner, Weber, Zeiner i Ziura.

20:17 - Austrija je, kao i naša selekcija, u ovom susretu izuzetno oslabljena. Osim najboljeg igrača, lijevog krila Raula Santosa, selektor Patrekur Johannesson ne može računati i na prvog golmana Nikolu Marinovića, te lijevog beka Alexandera Hermanna.

20:16 - Za našu reprezentaciju će igrati Grahovac, Efendić, Burić, Čelica, Karačić, Malinović, Nuić, Ovčina, Panić, Prce, Predragović, Tarabochia, Terzić, Toromanović, Vegar i Vranješ.

20:15 - Za našu selekciju u ovom duelu neće braniti Benjamin Burić koji se povrijedio na meču protiv Španije, ali je dobra vijest da će u sastavu biti oporavljeni Dejan Malinović.

20:14 - Poljaci Marek Baranowski i Bogdan Lemanowitz će suditi današnji susret.

20:10 - U dosadašnja četiri susreta protiv Austrije naše reprezentacija nije zabilježila nijednu pobjedu. Austrija je slavila tri puta, dok je jedan susret završen bez pobjednika.

20:08 - Našoj selekciji u ovom susretu samo odgovara pobjeda za odlazak u Hrvatsku naredne godine. Ukoliko Austrija slavili ili susret završi bez pobjednika, oni će ići zajedno sa Španijom na Evropsko prvenstvo.

20:05 - Na tabeli grupe 3 vodi Španija koja je sa maksimalnih 10 bodova već obezbjedila plasman u Hrvatsku naredne godine. Druga je BiH sa 4 boda, koliko ima i trećeplasirana Austrija, dok je Finska posljednja sa 2 boda.

20:02 - Naša selekcija je u prvom kolu izgubila na gostovanju u Španiji rezultatom 30:21, a potom je i kod kuće izgubila od Austrije s minimalnih 23:22. U trećem kolu BiH je slavila u Finskoj rezultatom 32:27, a potom i kod kuće rezultatom 34:23. U petom kolu Španija je slavila u Skenderiji rezultatom 25:19.

20:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 6. kola grupe 3 kvalifikacija za Evropsko rukometno prvenstvo u Hrvatskoj 2018. godine, a sastaju se Austrija i BiH. Utakmica se igra u dvorani "Albert Schultz" u Beču.