179

Moćna Danska razbila Francusku, Gidsel i Pytlick pružili rijetko viđene partije

H. H.
Gidsel je briljirao sa 11 golova (Foto: EPA-EFE)
Rukometna reprezentacija Danske ubjedljivo je pobijedila selekciju Francuske rezultatom 37:29 na otvaranju Olimpijskih igara u Parizu.

U duelu dva glavna favorita za zlato, Danci su odigrali briljantu utakmicu u visokom tempu tokom svih 60 minuta. U napadu su briljirali Gidsel i Pytlick, dok je i Landin sjajno branio.

Iako je Francuska u prvom dijelu dobro igrala i imala čak pet golova prednosti na kraju su doživjeli pravi potop. Na kraju je Danska očitala pravu rukometnu lekciju domaćinima, koji će morati mnogo bolje u nastavku turnira, ukoliko žele do zlata.

Najefikasniji u redovima Danaca bio je sjajni Gidsel sa 11 golova, a isto toliko je postigao i Pytlick, dok je Landin ostvario 14 odbrana.

U redovima Francuza bolji od ostalih bili su Descat sa sedam i Mem sa pet golova.