Grupa B
36

Rukometaši Danske na krilima maestralnog Gidsela savladali Egipat

E. B.
Rukometaši Danske su upisali i drugu pobjedu iz dvije utakmice grupe B na Olimpijskim igrama u Parizu.

Nakon trijumfa nad Francuskom 37:29, danas su Danci teže od očekivanog savladali Egipat rezultatom 29:27.

Prvo poluvrijeme nije nagovještavalo napetu završnicu s obzirom da su Danci nakon prvih 30 minuta vodili sa 19:9.

No, Egipćani su ubrzali igru u drugom poluvremenu i smanjili su prednost Danaca, no više od toga nisu mogli.

Dance su do pobjede vodili fenomenalni Mathias Gidsel sa 8, koliko je zabio i Thomas Arnoldsen, dok je Simon Pytlick postigao 7 golova. S druge strane po 5 golova su postigli Yahia Omar, Seif El-Deraa i Ahmed Adel.

U trećem kolu u srijedu Danci igraju protiv Argentine, a Egipćani protiv Francuske.