43

Rukometaši Španije se vratili iz ponora i preko Egipta ušli u polufinale Olimpijskih igara

E. B.
Rukometaši Španije su se vratili iz ponora i preko Egipta nakon produžetka ušli u polufinale Olimpijskih igara.

Španija i Egipat su se sastali danas u prvom četvrtfinalnom susretu rukometnog turnira na Olimpijskim igrama, a meč je odlučen tek nakon produžetka rezultatom 29:28.

Egipat je bio mnogo bolji tokom većeg dijela utakmice. Na poluvremenu su Egipćani vodili sa 12:8, a u nekoliko navrata su u drugom poluvremenu imali i napade za +5.

No, Španci su u posljednjih 15 minuta igrali na sve ili ništa, te su u igri bez golmana 7 na 6 uspjeli stići do poravnanja i produžetka.

U produžetku smo vidjeli sjajnu bitku, a na kraju je Aleix Gomez golom iz sedmerca pogodio za 29:28 pola minute prije kraja. Egipćani su imali posljednji napad, no sjajni golman Gonzalo Perez de Vargas je odbranio šuteve Seifa Elderee i Ahmeda Heshama i odlučio pobjednika.

Gomez je predvodio Španiju sa 9 golova, dok je u redovima EgiptaYehia Elderaa postigao 8 golova.

Španija će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Njemačke i Francuske.