Tok utakmice: BiH - Crna Gora 25:36

D. P.
Očekuje se veliki spektakl (Foto: I. Š./Klix.ba)
(Foto: I. Š./Klix.ba)
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u Sarajevu u dvorani Mirza Delibašić dočekala selekciju Crne Gore i tu je poražena rezultatom 25:36, a meč ste mogli pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.
FT - Kraj utakmice, težak poraz naših rukomeša.

60' - Pogađa Vujović sa sedmerca i dolaze Crnogorci do dvocifrene prednosti u posljednjoj minuti.

59' - Nešto više od minut do kraja utakmice. Sedmerac za goste.

57' - Davidovićev deveti gol za BiH. Odigrao je na maksimumu i mora mu se čestitati.

55' - Crnogorski navijači poveli su pjesmu "Bosnom behar probeharao". Lijepe slike iz Skenderije.

54' - Nezadovoljni navijači napuštaju Skenderiju iako je ostalo više od pet-šest minuta do kraja.

53' - Davidović igra fantastično za BiH danas. Postigao je sada dva brza gola i to je ukupno osam njegovih danas.

52' - Bakić s krila lako pogađa za 21:32.

51' - Crnogorci prelako dolaze do golova. Ostalo je manje od 10 minuta nade da pokušamo ublažiti ovaj debakl.

49' - Vujačić prvim golom donosi 11 pogodaka prednosti za naše rivale.

47' - Crnogorci koriste to i pogađaju na prazan gol naš. Sada je deset razlike.

46' - Crnogorci sa sedmerca dolaze do plus devet. U ovim trenucima imamo i igrača manje.

44' - Drugi vezani gol Građana u trenutku kada su sudije podigle ruku zbog pasivnog napada. Rezultat je 19:27.

44' - Crnogorci nam jednostavno ne dozvoljavaju povratak u ovaj meč. Čini se da nam slijedi težak poraz.

43' - Građan sam na crti i postiže svoj prvi gol danas. Rezultat je 18:26.

41' - Nakon dvije minute bez gola konačno pogoci na obje strane. Prvo Vukšić za BiH, a onda odgovor Vujovića.

39' - Još jedna kontra Crnogoraca i ponovo minus od devet poena. Trenutno je 16:25.

38' - Perić s krila pogađa za minus sedam reprezentacije BiH. Bilo je 12 golova prednosti za Crnogorce.

36' - Vratili smo zaostatak na samo sedam golova. Četvrta odbrana Ahmetaševića.

35' - Hadžiomerović pogađa nakon spuštanja na crtu, a u narednom napadu Ahmetašević upisuje novu odbranu. To je treća odbrana bh. golmana na startu drugog dijela.

34' - Igramo nešto čvršće u odbrani na startu drugog dijela, ali treba nam puno toga da bi unijeli uzbuđenja u ovaj meč.

33' - Crnogorci drže veliko vodstvo na startu drugog dijela.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena! Rezultat izgleda nevjerovatno pošto imamo 10 golova zaostatka na poluvremenu. Rezultat je 11:21.

30' - Katastrofa! Teško se sjetiti kada smo primili više od 20 golova za poluvrijeme.

28' - Primili smo 20 golova u prvom poluvremenu što se već može nazvati katastrofom.

27' - Davidović rješava odličan napad BiH. Konačno jedna brza akcija koju smo riješili u svoju korist. Ovo je peti gol za Davidovića.

25' - Dva gola na obje strane, Crnogorci čuvaju sedam golova prednosti.

23' - Grbović postiže peti gol u isto toliko pokušaja. Crnogorci u ovim trenucima imaju maksimalnu prednost od sedam golova.

22' - Treća odbrana Nebojše Simića za Crnu Goru. Odbranio je konačno udarac raspucanog Panića.

21' - Još jedan brzi gol Crne Gore koja ponovo ima onu maksimalnu prednost od šest golova.

20' - Zadnjih sedam ili osam napada postizani su brzi golovi. Niko ne promašuje u ovim trenucima, a rezultat je 8:13.

18' - Grbović vraća razliku Crne Gore, a onda Panić na drugoj strani postiže pogodak treći napad zaredom.

17' - Sada još jedan gol Panića i moguće da smo se vratili u igru s ovim pogocima.

16' - Panić konačno prekida dugi niz minuta BiH bez gola. Sada je 5:10 rezultat i imamo igrača više.

14' - Užasni trenuci u igri reprezentacije BiH. S dva nova brza gola Crnogorci dolaze do prednosti 4:10.

12'' - Sedmerac pretvara Ćepić u gol za Crnu Goru. To mu je već treći pogodak večeras i najefikasniji je na startu utakmice.

11' - Draganić pogađa i prekida post reprezentacije BiH nakon time-outa.

9' - Novi gol Crnogoraca. Sedam od osam napada primili smo gol i već imamo zaostatak.

7' - Davidović ponovo, ali Crnogorci preko Anđelića ponovo postižu gol. Samo jedan napad smo odbranili od šest crnogorskih.

5' - Marko Davidović postiže gol za BiH, ali u narednom napadu Ćepić vraća dva razlike za Crnu Goru.

4' - Prva odbrana Bojića konačno. Treba nam dobra odbrana.

3' - Branko Vujović postiže novi brz gol. Već smo tri puta primili pogodak za nepune tri minute.

3' - Grbović je dao drugi gol za Crnu Goru, ali smo preko Boškovića smanjili na 1:2.

2' - Dobra akcija BiH, ali je Hamidović promašio šut iako je bio sam i neometan pred golom Crne Gore.

1' - Branko Vujović je pogodio na samom startu za vodstvo Crne Gore.

1' - Počeo je meč. Sretno BiH!

19:59 - Minuta šutnje za bivšeg sekretara MRK Sloga Gornji Vakuf Semira Demirovića koji je preminuo u 38. godini. To je vijest koja je pogodila bh. rukomet jer je bio istaknuti sportski radnik i zaljubljenik u ovaj sport.

19:57 - Himna "Majko naša Crna Goro" uz velike aplauze dočekana u Skenderiji. Nakon toga dvoranom je odjekivalo "Jedna si jedina" u izvođenju navijača BiH.

19:55 - Uslijedit će himne dvije selekcije. Prvo crnogorska, a onda i naša.

19:52 - U ovim trenucima igrači obje selekcije izašli su na teren. Prelijepe scene zabilježene su u Skenderiji jer su Crnogorci dočekani gromoglasnim aplauzima.

19:50 - "Taktička disciplina mora biti na vrhunskom nivou. Ne bježimo od rezultata, težimo da svaki igrač da svoj maksimum, a da posljedica bude rezultat. Pobjeda zahtijeva sve moguće segmente. Sve uzimamo u obzir i sve minuse nastojimo izbalansirati. Nama je svaka utakmica bitna da se nadograđujemo", rekao je selektor Smajlagić, te dodao da nema pritiska protiv Crne Gore koja je u prvom kolu savladala Kosovo rezultatom 29:20.

19:47 - BiH je u prvom kolu poražena od Slovenije rezultatom 28:20 u Mariboru, dok je Crna Gora slavila rezultatom 29:20 protiv Kosova.

19:44 - Skenderija se ispunjava i očekujemo dobru posjetu te spektakl pošto će prisustvovati i gostujući navijači.

19:35 - Smajlagić je odabrao 16 rukometaša na koje računa večeras.

To su: Bojić, Vukšić, Herceg, Panić, Ovčina, Terzić, Ahmetašević, Perić, Hamidović, Mandić, Draganić, Davidović, Hadžiomerović, Bošković, Građan i Jeremić.

19:35 - Rukometaši BiH traže prvu pobjedu pod novim selektorom Irfanom Smajlagićem. Selekcija je podmlađena, a Smajlagić ima zadatak formirati okosnicu novog tima za neki duži period.

19:35 - BiH i Crna Gora danas će odigrati vrlo važan meč. Kako je Slovenija apsolutni favorit grupe, BiH i Crna Gora su projektovane za borbu za drugu poziciju koja vodi direktno na Euro. Nema dvojbe da će duel u Skenderiji biti od iznimne važnosti.

19:35 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo između rukometaša BiH i Crne Gore.