0

Tok utakmice: BiH - Nizozemska 20:36

N. M.
(Foto: T. S./Klix.ba)
Rukometaši reprezentacije Bosne i Hercegovine danas je u njemačkom Mannheimu igrala svoj drugi meč na Evropskom prvenstvu, a protivnik im je ovaj put bila selekcija Nizozemske. Tekstualni prijenos meča mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice i noćne more za rukometaše BiH. Nizozemska je slavila rezultatom 36:20.

59' - Ne popuštaju Nizozemci. Svoj prvi gol sada postiže Stavast za maksimalnih +16 (35:19).

57' - Ahmetašević je upisao dvije vezane odbrane za ukupno pet, koliko ih ima na utakmici. Na mukama su večeras bili Burić i on među stativama. Burić je upisao tri odbrane.

55' - "Bomba" Hamidovića završava u mreži Nizozemaca, ali oni odmah koriste nepažnju BiH i uzvraćaju za 33:18.

54' - Geenen sada postiže fantastičan gol uz faul, kroz noge Ahmetaševiću za 32:17.

Vrijedi reći da je SAP Arena večeras rasprodana i da su na tribinama ukupno 13.293 navijača.

52' - Hamidović je strijelac gola za 31:17.

50' - Ahmetašević brani jedan šut Nizozemaca, a Hadžić i Davidović pogađaju za 30:16. Sluijters potom prekida seriju naših rukometaša za novih +15 Nizozemaca.

47' - Sada je 29:14 i Nizozemci su riješili pitanje pobjednika te je pred njima miran finiš utakmice. U naredna dva minuta će BiH biti s igračem manje nakon isključenja Hamidovića.

45' - Baijens razornim šutem matira Ahmetaševića za svoj osmi gol i 27:12. Lopta je u mreži završila brzinom od 119,5 km/h.

43' - Sada je među stative BiH stao Ahmetašević umjesto Burića, ali ne može ni on zaustaviti Nizozemce (26:11).

42' - Ten Velde iz sedmerca donosi Nizozemskoj nevjerovatnih +15 (25:10).

39' - Mehmedćehajić se upisao u strijelce za deseti gol BiH, ali Benghanem s dva gola donosi Nizozemcima 24:10.

37' - Muhović je postigao svoj prvi gol na Euru, sada je 21:9 za Nizozemsku. Burić se na početku meča istakao s tri odbrane, a od tada ne može da zaustavi ništa što ide ka njegovom golu.

35' - Nizozemci s igračem manje dolaze do pogotka nakon što je Panić na drugoj strani promašio. Ten Velde je pogodio za 20:8.

34' - Panić je bio strijelac za BiH sada, ali griješe naši rukometaši i Nizozemska preko Steinsa dolazi do 19:8.

32' - Ten Velde je golom iz sedmerca otvorio drugi dio meča. Pogodio je za 18:7.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Rukometaše BiH ni čudo ne može spasiti poraza.

Kraj prvog poluvremena. Nizozemci vode s ubjedljivih 17:7.

27' - Davidović se upisao u strijelce i pogodio za 14:5, da bi potom Nizozemcima dvocifrenu prednost od 15:5 vratio Steins.

25' - Panić je pogodio iz sedmerca za 13:4, a potom Versteijnen gol postiže dok je bio okrenut leđima golu BiH.

23' - Steins je povisio na 12:3. Nevjerovatan debakl BiH u prvom poluvremenu. Pogodio je potom i golman Ravensbergen dok je naša mreža bila nebranjena...

22' - Ten Velde je pogodio i iz sedmerca. Ima pet golova, a svi rukometaši BiH ukupno tri (11:3). Katastrofa.

19' - Đurđević je prekinuo katastraofalan golgeterski post rukometaša BiH i pogodio za 10:3. Prethodno je Ten Velde postigao svoj četvrti gol na meču.

17' - Kooij je sada isključen na dva minuta. Prilika za BiH da s igračem više dođe do gola, ali ni to naši rukometaši ne koriste.

17' - Nizozemci su u seriji od 5-0, a BiH je već više od osam minuta bez gola. Užasna igra izabranika Irfana Smajlagića koji zove novi time-out.

15' - Ravenbergen brani šut Hamidovića sada, a Nizozemci odmah trče kontru i postižu svoj osmi gol (8:2).

14' - Samo šest udaraca su rukometaši BiH uputili ka golu Nizozemaca. Ravensbergen je upisao tri odbrane. Jako loše izgleda igra BiH u napadu.

12' - Ten Velde je povisio na 7:2 iz sedmerca. Greške rukometaša BiH se nižu.

10' - Baijens postiže već svoj četvrti gol. Iskoristio je novu grešku bh. rukometaša i prednost Nizozemaca samo raste (6:2).

9' - Panić je prekinuo golgeterski post rukometaša BiH koji je trajao čak sedam minuta, ali ubrzo uzvraćaju Nizozemci za 5:2.

7' - Šest minuta je BiH bez pogotka, a Baijens je matirao Burića za 4:1. Selektor Smajlagić je morao zvati time-out.

4' - Kreirali su sada Nizozemci brzi preokret. Ten Velde je pogodio za 2:1, a Baijens povisio na 3:1. Na drugoj strani promašuje Faljić.

1' - Savršen početak BiH! Herceg je pogodio za 1:0, a Burić potom s dvije odbrane zaustavlja Nizozemce!

1' - Počela je utakmica!

17:57 - Otprilike 8.000 navijača BiH upravo je uglas otpjevalo "Jedna si jedina" tokom intoniranja himne naše zemlje.

17:52 - Rukometaši upravo izlaze na teren, a onda će uslijediti i intoniranje nacionalnih himni dvije države.

17:47 - Rukomet u Nizozemskoj posljednjih je godina u ogromnoj ekspanziji pa je ova selekcija postala jedna od kvalitetnijih na Starom kontinentu. Bilježe Nizozemci sjajne rezultate, a zbog toga im svi večeras daju ulogu velikog favorita protiv BiH.

17:40 - Kasnije večeras će u istoj grupi snage odmjeriti Švedska i Gruzija, a taj meč počinje od 20:30 sati.

17:35 - U prvom kolu je BiH poražena od Švedske 29:20, dok su Nizozemci rezultatom 34:29 savladali selekciju Gruzije.

17:30 - Vjerovatno će ovo biti ključni meč prve faze takmičenja za BiH jer će eventualnom pobjedom napraviti važan korak ka drugoj fazi, dok bi nas novi poraz značajno udaljio od iste.

17:25 - U odnosu na meč sa Švedskom, u sastavu BiH nema pivota Senjamina Burića, čija povreda predstavlja veliki hendikep za naš tim.

Selektor Irfan Smajlagić danas računa na sljedečih 16 rukometaša: Benjamin Burić, Admir Ahmetašević, Adi Mehmedćehajić, Marko Majstorović, Luka Perić, Vladan Đurđević, Adin Faljić, Amir Muhović, Mirsad Terzić, Igor Mandić, Mirko Herceg, Dino Hamidović, Marko Davidović, Luka Knežević, Marko Panić i Nedim Hadžić.

Selektor Nizozemske Staffan Olsson računa na sljedeće igrače: Bart Ravensbergen, Arjan Versteijnen, Ivar Stavast, Rutger ten Velde, Robin Schoenaker, Iso Sluijters, Samir Benghanem, Bobby Schagen, Lars Kooij, Kaj Geenen, Niels Gerardus Versteijnen, Luc Steins, Alec Smit, Tim Claessens, Thomas Houtepen i Dani Baijens.

17:20 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola Evropskog prvenstva u rukometu između Bosne i Hercegovine i Nizozemske. Utakmica počinje u 18:00 sati.