5

Tok utakmice: Grčka - BiH 24:17

D. P.
Detalj sa susreta (Foto: Screenshot)
Danas je odigrana prva utakmica predbaraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo u rukometu, a reprezentacija Bosne i Hercegovine na gostovanju Grčkoj poražena je rezultatom 17:24. Duel ste mogli pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.
FT - Kraj utakmice! Težak poraz bh. rukometaša.

59' - Konačno postižemo gol i trenutno je šest razlike. Grci imaju napad.

58' - Nevjerovatni Mallios postiže i 13. gol. Rekordnih plus sedam za Grke.

56' - Jozinović četvrtim golom vraća zaostatak na minus pet.

55' - Mallios pogađa i 12. put danas. Ovoga puta je matirao Burića iz sedmerca.

53' - Ponovo smo tri minute bez gola. Čuvar mreže Grčke Boukovinas ima 16 odbrana.

50' - Jozinović pogađa treći put danas. Rezultat je 20:15.

50' - Povećava se prednost na plus šest za Grke. Nemamo nikakve ideje u napadu.

47' - Šoljić konačno pogađa iz trećeg pokušaja i vraća nas na minus od četiri gola.

46' - Golom Michalidisa Grci su došli do maksimalne prednosti od pet poena. Rezultat je 18:13.

43' - Grci u odličnoj seriji. Mallios je postigao 11 golova, a mi imamo nevjerovatne probleme u napadu.

42' - Grci ponovo odlaze na tri gola prednosti. Dugo smo bez pogotka.

39' - Mallios postiže 10. gol od ukupno 15 koliko su Grci upisali danas. Nevjerovatan meč.

38' - Jozinović postiže drugi gol i došli smo na samo gol zaostatka. Serija od 3:0.

37' - Lukić pogađa i konačno pravimo seriju od dva gola. Na drugoj strani Burić brani.

36' - Mallios postiže deveti gol, ali Perić vraća na minus tri na drugoj strani. Rezultat je 14:11.

35' - Mallios postiže osmi gol. Prije toga Građan je vratio na minus dva u našem timu.

34' - Igrat ćemo s dva igrača manje nakon što je isključen i Vegar. Mallios postiže sedmi gol.

33' - Jozinović je isključen i dvije minute igrat ćemo s igračem manje.

32' - Davidović postiže prvi gol u dresu reprezentacije BiH.

31' - Mallios postiže novi gol, već šesti na današnjoj utakmici. Rezultat je 11:8.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme u Halkidi. Sretno, BiH!

30' - Građan pogađa u posljednjim sekundama i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 10:8.

29' - Boukovinas brani sedmerac Hamidoviću i dolazi do već devete odbrane.

29' - Mallios postiže peti gol i vraća tri prednosti Grcima. Imamo i igrača manje u ovim trenucima.

28' - Time-out traže Grci. Dvije minute do odlaska na odmor.

27' - Građan je iz vrlo teške situacije pogodio. Vrlo bitan gol za nas, rezultat je 9:7.

25' - Tziras postiže treći gol za Grčku i treći nakon kontranapada.

25' - Burić upisuje i sedmu odbranu i najzaslužniji je što imamo pristojan zaostatak.

22' - Sada i Lukić pogađa. Držimo priključak za Grcima.

20' - Hamidović pogađa nakon pet minuta "posta" u bh. napadu, ali uzvraća Malios.

20' - Toni Čolina traži time-out jer Grci imaju dva gola prednosti. Nema ideje u napadu.

18' - Grci su poveli iz drugog sedmerca, a Boukovinas brani šesti put danas.

17' - Imamo velike probleme u napadu. Ideje nema tako da su se vratili.

15' - Passias je postigao drugi gol i poravnao na 3:3, ali je Jozinović vratio prednost BiH.

14' - Prvo isključenje u našoj selekciji zaradio je Alen Ovčina zbog povlačenja za dres.

13' - U 13. minuti susreta Grci tek postižu drugi gol.

11' - Burić brani i pokušaj loba u situaciji 'jedan na jedan'. Grci nemaju ideju i igrat će sa igračem manje naredne dvije minute.

9' - Burić je u jednom napadu odbranio dva zicera i omogućio Građanu da donese dva gola prednosti za BiH. Rezultat je 1:3.

8' - Sjajni Benjamin Burić brani prvi sedmerac na utakmici.

6' - Haseljić postiže drugi gol nakon dugog napada i imamo prvo vodstvo danas. Rezultat je 2:1.

4' - Haseljić postiže prvi gol za našu selekciju nakon odbrane Burića.

3' - Boukovinas na golu Grčke već ima dvije odbrane nakon naša tri napada.

2' - Grci su postigli prvi pogodak, dok smo mi propustili dva uvodna napada.

1' - Počeo je meč. Sretno, BiH!

Zmajevi su izašli na zagrijavanje! Sretno momci! Uz vas smo!#bihhandball #whc2023

Posted by Rukometni savez BiH on Wednesday, March 16, 2022

18:13 - Intonirane su himne i uskoro počinje utakmica.

18:07 - Poznati su i sastavi za današnji meč i oni izgledaju ovako:

Grčka: Arampatzis, Boukovinas, Dompris, Kandilas, Karampourniotis, Kostakidis, Kritikos, Liapis, Mallios, Michailidis, Mylonas, Papantonopoulos, Papavasilis, Passias, Tziras, Tzornitis.

BiH: Bojić, Burić, Davidović, Građan, Hamidović, Haseljić, Herceg, Jozinović, Kadrić, Lukić, Mehmedčehajić, Muhović, Ovčina, Perić, Šoljić i Vegar.

18:03 - U pitanju je prvi duel predbaraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Poljskoj i Švedskoj. Uzvratni duel na rasporedu je u subotu u tuzlanskom Mejdanu.

18:00 - Reprezentaciju BiH prvi put će s klupe voditi novi trener Toni Čolina koji je naslijedio Ivicu Obrvana. Prethodno je hrvatski stručnjak napustio klupu reprezentacije.

18:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice prvog kruga baraža za Svjetsko prvenstvo između Grčke i Bosne i Hercegovine. Duel počinje u 18:15.