EP u rukometu
0

Tok utakmice: Hrvatska - Rumunija 31:25

N. M.
Rukometne reprezentacije Hrvatske i Rumunije večeras su igrale svoju utakmicu trećeg kola Evropskog prvenstva u Njemačkoj, a tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

60' - Kraj utakmice! Hrvatska je slavila 31:25 i ovjerila plasman u drugu fazu.

57' - Karačić je još jednom pogodio za 31:24. Bliži se kraj utakmice.

55' - Karačić je strijelac 30. gola na utakmici za Hrvatsku. Na drugoj strani pogađa Stanciuc za 30:24.

53' - Kušan pogađa za 29:22 vodstvo Hrvatske. Riješeno je pitanje pobjednika i neće biti drame u završnici.

49' - Glavaš postiže još jedan gol nakon kontranapada i čini se tako osigurava Hrvatima prilično miran finiš susreta. U velikoj su prednosti od 27:20.

47' - U krizi je bila Hrvatska u posljednjih nekoliko minuta, ali prekinuo ju je Glavaš za 25:20.

45' - Buzle je smanjio na 24:19, ali sve je manje nade za Rumuniju da može do povoljnog rezultata i iznenađenja.

43' - Jelinić je prekinuo seriju Rumuna i ostavio Hrvatsku u sigurnoj prednosti. Rezultat je 23:17.

41' - Rumuni su napravili mini-seriju od 2-0 i smanjili prednost Hrvatske na 21:16.

38' - Šoštarić pogađa iz kontranapada za 20:14, a potom i iz sedmerca za maksimalnih +7 (21:14). Grabe Hrvati ka trijumfu.

35'- Buzle je prekinuo lošu seriju Rumuna i pogodio za 18:13. Međutim, upropastili su oni potom čist kontranapad i poklonili Hrvatskoj loptu.

34' - Jelinić sada pogađa za +6 (18:12). Čini se da Hrvati sada žele riješiti pitanje pobjednika pošto su Rumuni već više od šest minuta bez pogotka.

32' - Srna pogađa na dodavanje Klarice za 17:12. Velika prednost za Hrvatsku.

32' - Ionita je sada isključen na dvije minute jer je u lice loptom pogodio golmana Hrvatske.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Rumuni će pokušati napraviti čudo i preokret.

30' - Završeno je prvo poluvrijeme. Hrvatska vodi rezultatom 16:12. Nakratko su Rumuni bili stigli do poravnanja od 12:12, ali uslijedila je sjajna serija Hrvatske od 4-0 za sigurnu prednost.

29' - Klarica i Lučin vraćaju Hrvatsku u prednost. Sada je već 14:12.

27' - Rumunija je s dva igrača više uspjela da istopi prednost Hrvatske i sada je 12:12. Sjajna serija Rumunije od 3-0.

23' - Klarica rešeta mrežu Rumuna i prednost Hrvatske sada raste na +3. Rukometaš Zagreba postigao je već 5 golova.

21' - Divna akcija Rumuna i gol za 10:8. Nistor je pogodio nakon fenomenalnog "cepelina".

19' - Rumuni su u krizi, a Klarica svojim četvrtim golom Hrvatskoj donosi +3. Pogodio je za 10:7.

16' - Kušan pogađa nakon lijepe akcije s Cindrićem i Hrvatska je nakon dugo vremena na +2 (9:7).

14' - Klarica je pogodio za 7:5, ali uzvraćaju Rumuni i s igračem manje preko Negrua se vraćaju na -1 (7:6).

14' - Sada je isključen Racotea i Hrvatska će imati priliku da se s igračem viška "odlijepi".

11' - Negru je poravnao iz sedmerca, ali brzo pogađa Cindrić na drugoj strani za 5:4.

10' - Nistor je smanjio na 4:3, a potom Rumuni propuštaju sjajnu šansu da iz kontranapada poravnaju.

7' - Srna je isključen i Hrvati ostaju s igračem manje u naredna dva minuta. Rezultat je 4:2.

5' - Šoštarić i Klarica donose Hrvatskoj +2 (3:1).

1' - Srna je postigao prvi gol na utakmici i doveo Hrvate u prednost na startu, ali Grigoras uzvraća za 1:1.

1' - Počela je utakmica!

17:55 - Hrvati već znaju većinu potencijalnih protivnika s kojima će igrati u narednoj fazi. To su Mađarska, Njemačka, Francuska, (Španija ili Austrija) te (Island ili Srbija).

17:50 - Rumunija je potpuni autsajder u ovoj utakmici, a dosad je upisala dva poraza.

17:44 - Hrvatska je već jednom nogom u drugoj fazi nakon pobjede nad Španijom i remija s Austrijom, a šanse za njeno ispadanje su tek matematičke. Za to je potrebno da Rumunija slavi sa šest ili više golova razlike, a da Španija kasnije Austriju pobijedi tačno s jednim golom prednosti.

Jasno je da bi to bilo pravo čudo, a Hrvatskoj je pobjeda bitna zbog prenošenja bodova u drugi krug.

U slučaju da Španija savlada Austriju, Hrvatska s dva boda ide u narednu fazu, a Furija bez bodova. No, ukoliko Austrija šokira Španiju, Hrvatska i Austrija sa po jednim bodom idu u narednu fazu.

17:40 - Selektori Goran Perkovac i Florentin Constantin Pera odabrali su sastave timova, a oni izgledaju ovako:

Hrvatska: Mandić, Ivić, Kuzmanović, Mihić, Duvnjak, Šoštarić, Karačić, Maraš, Načinović, Kušan, Mamić, Cindrić, Lučin, Martinović, Šipić, Glavaš, Srna, Klarica, Jelinić.

Rumunija: Vasile, Iancu, Ilie, Stanciuc, Nistor Ionita, Militaru, Cumpanici, Nagy, Rotaru, Grigoras, Racotea, Sadoveac, Tarita, Caba, Dedu, Negru, Dragan, Ghita, Buzle.

17:35 - Utakmicu će suditi sudijski dvojac iz Bosne i Hercegovine, a radi se o braći Amaru i Dini Konjičaninu.

17:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 3. kola Evropskog prvenstva u rukometu između Hrvatske i Rumunije.