9

Superveleslalom u Beaver Creeku donio prvu pobjedu Marcu Odermattu u karijeri

F. Z.
Marco Odermatt (Foto: EPA-EFE)
Švicarac Marco Odermatt ostvario je svoju prvu pobjedu u karijeri u Svjetskom kupu i to u utrci supervelslaloma u američkom Beaver Creeku.

Bivši juniorski svjetski prvak u superveleslalomu završio je tešku utrku u Coloradu s vremenom 1:10.90.

Drugi je bio Norvežanin Aleksander Kilde s vremenom 1:11.00, dok je poršlogodišnji pobjednik Matthias Mayer utrku završio s vremenom 1:11.04.

"Kao takmičar koji je krenuo drugi sa starta mnogo sam rizikovao i završilo je odlično. Imao sam jednu grešku, ali sam nastavio u dobrom ritmu i mislim da je to tajna moje pobjede. Greška jeste bila velika, ali znao sam da imam dobru brzinu. Očekivao sam da mogu napraviti dobar rezultat, ali nisam se nadao pobjedi", rekao je Odermatt.

Sutra je na rasporedu utrka spusta za muškarce.

Vodeći u poretku Svjetskog kupa sada je Matthias Mayer s 221 osvojenim bodom, a slijede Dominik Paris (180) i Marco Odermatt sa 170 osvojenih bodova.

U poretku superveleslaloma prvi je također Mayer sa 160 osvojenih bodova, a slijede Odermatt (136) i Aleksander Kilde (120).