Pobijedila Ukrajinku
0

Čudesna Donna Vekić poslije nevjerovatne drame stigla do polufinala OI

E. K.
Hrvatska teniserka Donna Vekić plasirala se u polufinale Olimpijskih igara u Parizu pobijedivši Ukrajinku Martu Kostjuk sa 2:1 po setovima.

Vekić je prvi set riješila u svoju korist rezultatom 6:4 i povela sa 1:0 u setovima.

Ipak, Kostjuk se vratila u drugom setu te ga riješila u svoju korist 6:2 i izjednačila rezultat na 1:1.

Hrvatica je u sedmom gemu trećeg seta oduzela servis Ukrajinki i u desetom došla u priliku da servira za meč.

Ipak, Kostjuk je oduzela servis Vekićevoj nakon čega Hrvatica pravi još jedan brejk i ponovo dolazi u situaciju da servira za meč.

Ipak, Marta se ponovo vraća u meč i spašava život te odvodi susret u tie break gdje je čak vodila 4:0 te imala također i jednu meč loptu koju nije iskoristila, ali jeste Donna svoju treću u 13. igri odnosno četvrtu u meču i tako došla do velike pobjede.

U polufinalu će igrati protiv Slovakinje Anna Karoline Schmiedlove koja je sa 2:0 pobijedila Barboru Krejčikovu iz Češke Republike.

Rezultat:

Donna Vekić (Hrvatska) (13) - Marta Kostjuk (Ukrajina) (12) 2:1 (6:4, 2:6, 7:6 (8))