Poraz rezultatom 2:0
85

Džumhur ispao u prvom kolu Almatija, Marterer izjednačio u njihovim međusobnim duelima

E. B.
Damir Džumhur (Foto: Screenshot)
Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur (ATP 100.) je ispao u prvom kolu ATP 250 turnira u kazahstanskom Almatiju od Nijemca Maximiliana Marterera (ATP 114.) rezultatom 2:0 u setovima.

Džumhur je odlično otvorio meč i napravio break već u prvom gemu, a potom ga potvrdio na svoj servis i poveo sa 2:0.

Marterer je nakon toga podigao svoj nivo igre i u šestom gemu je uzvratio breakom i poravnao na 3:3.

Oba tenisera su bila sigurna na svoj servis do 12. gema kada Nijemac pravi break i rješava prvi set u svoju korist rezultatom 7:5 nakon 45 minuta igre.

Marterer je na početku drugog seta napravio break i poveo sa 2:0, no Džumhur je odmah uzvratio re-breakom i nakon 15 minuta igre u drugom setu poravnao na 2:2.

Ponovo je uslijedio period u kojem su oba tenisera rutinski osvajala gemove na svoje servise, a u desetom gemu Marterer je dobio tri vezane prilike za break, odnosno tri meč-lopte. Prvu je iskoristio i slavio sa 7:5, 6:4 i prošao u drugo kolo turnira.

Ovo je bio šesti duel Džumhura i Marterera, a oba tenisera su sada na po tri pobjede.

Džumhura sada očekuju dva turnira iz Challenger serije u francuskom Brestu, pa slovačkoj Bratislavi.