33

Džumhur slavio u maratonskom bh. derbiju protiv Fatića i plasirao se u četvrtfinale Zagreba

D. P.
Džumhur je u četvrtfinalu (Foto: Zagreb Open)
U osmini finala Challengera u Zagrebu imali smo priliku gledati sjajan bosanskohercegovački derbi, a na kraju je Damir Džumhur (128. ATP) slavio protiv Nermana Fatića (220. ATP) rezultatom 2:1.

Džumhur je slavio po setovima 6:2, 4:6 i 6:3 u vrlo napetom i iscrpljujućem duelu koji je trajao skoro dva i po sata.

Prvi set lako je pripao Džumhuru koji je napravio dva breaka i nije dozvolio da mu Fatić ugrozi servis. No, u drugom setu potpuno drugačije stanje na terenu.

Fatić oduzima servis Džumhuru u trećem gemu, dolazi do vodstva 2:1 i sve do kraja seta čuva prednost za poravnanje na 1:1. Meč je odlučen u trećem setu.

Tu se bolje snalazi stariji od dvojice tenisera i zahvaljujući breaku iz drugog seta dolazi do pobjede.

Džumhur, koji je inače i prvi nositelj turnira u Zagrebu, će u četvrtfinalu igrati protiv Nicka Hardta iz Dominikanske Republike, a duel je na rasporedu sutra.

Zanimljivo, to je peti duel dvojice najboljih bh. tenisera i svi su odigrani u posljednjih godinu i po dana. Fatić je nešto uspješniji s tri pobjede naspram dvije Džumhurove.